İngilizce ile Bir Adım Önde Olun

İngilizce ile Bir Adım Önde Olun

İngilizce ile Bir Adım Önde Olun

Özellikle Avrupa kıtasında sıkça konuşulan ve uluslar arası konferanslarda belirlenen diller arasında bulunan İngilizce, evrensel bir dildir. Kelimelerin ezberlenmesi, gramer yapısının kolaylığı göz önüne alındığında İngilizcenin tercih edilme sebebi de ortaya çıkar. Türkçeye göre nitekim daha kolay bir dil olarak bilinen İngilizce, sıkı ezber ve pratik ister. Her dil gibi İngilizce de hafızlardan çabuk silinir; bu yüzden az da olsa gündelik çalışmaya özen göstermeniz gerekir. Günümüzde İngilizce Kursları da bu amaç üzerine faaliyet gösterir. Eğer düzenli bir bilgi aktarımı olursa, öğrenim de aynı oranla yükselecektir.

Dil, gelişmeye açık yapısından dolayı değişime uğrar. Bu değişimin bir nedeni de sözcüklerin unutulmasıdır. Bugün Türkçede kullanılan kelimelerin birçoğu 12. Yüzyıl Anadolu’sunda kullanılmıyordu. Devrimler, devletler, savaşlar ve barışlar yüzünden unutulan kelimelerin yerine yenisi gelirken, dilin sürekliliği hiçbir zaman durmamıştır. Benzer şekilde düşünüldüğünde, yeni bir dili öğrenmeye çalışanların karşısına da unutkanlık sorunu çıkacaktır. İngilizce de diğer diller gibi değişime uğrar ve bazı kelimelerini tarih kitaplarında bırakır; ancak Türkçeye kıyasla daha az değişmiştir. İngilizce, hem ana vatanı olan İngiltere, hem de Amerika ve Avustralya’da resmi statüde konuşuluyor. Sözcük değişiminden çok, farklı aksanlara rastlamak İngilizce için daha normal. Bilinecek bazı ingilizce pratik cümleler işinize epey yarayacaktır; önemli olan telaffuz ayarını iyi yapabilmektir. Bununla birlikte, kimse sizden harika bir akıcılık beklemez. Ülkemize gelen turistler, Türkçeyi ne kadar güzel kullanırsa kullansınlar fark edileceklerdir; aynı durumun sizin başınıza gelmesi de olasılık dahilindedir. Bu nokta, hem iyi hem de kötü bir sonucun başlangıcını oluşturur. İyidir, çünkü kendinizi daha rahat hissedersiniz. Kötüdür, çünkü kurumsal bir kimliği temsil ediyorsanız düzgün bir iletişim dili kullanmanız gerekir. Dil öğreneceklerin, kendilerini baskı altına almadan öğrenimlerini sürdürmeleri önemlidir. Böylece öğrenmek için zemin hazırlanacaktır. Günlük rutin bir şekilde kelime öğrenir ve pratik yaparsanız, bu çaba ile küçük pürüzleri törpülersiniz. Bu sayede hem ruhsal bir rahatlama yaşanır hem de İngilizce öğrenmek kolaylaşır.

Dünya tekrardan tek bir kıta olma yolunda. Bu artık bir coğrafya meselesi değil; dilin oluşturduğu bir köprü ile tüm kıtalar birleşiyor. Uluslar arası şirketlerin birbirleri ile anlaşmalarında, devletlerin iktisadi ilişkilerinde dilin önemi büyük. Özellikle İngilizce, ticari birlikteliklerin ana zincirini oluşturuyor. Bu zincirin kopması, iletişimin dünya üzerinden çekilmesine neden olabilecek kadar güçlü. Kurumsal ve bireysel bir gelişim amacıyla İngilizcenin öğrenilmesi son derece mantıklı bir seçimdir. Dilin doğuşu ve gelişimini bilmek, onu daha iyi kavrayabilmenin kilit noktasıdır. Her dilin kendine has cümle yapısı vardır; ne tamamen diğerlerin ayrıdır ne de tamamen aynıdır. İngilizce, şayet araştırılırsa birçok dille etkileşim kuran bir dildir. Evrensel diller arasında ilk sıralarda yer alan İngilizceyi öğrenmek, sizi hayatta bir adım öne taşıyacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ