Geleceğin En Önemli ve Kazançlı 3 Mesleği

Geleceğin En Önemli ve Kazançlı 3 Mesleği

Geleceğin En Önemli ve Kazançlı 3 Mesleği

Bilindiği üzere tarih boyunca binlerce mesleğe ihtiyaç duyulmuş ve zamanla bu meslekler yok olmuştur. Günümüzde çok fazla kişinin çalıştığı mesleklerin 50 yıl sonra hiç birinin var olmayacağını söyleyen bazı Fütüristler bulunmakta. Peki, geleceğin en önemli olması beklenen 3 mesleği ortak kanıya göre ne olabilir.

Bu konuda bilgisayar sektörünün aklınıza geldiğinden eminim ancak doğrusunun bu olmadığını söylersem büyük ihtimalle Tıp diyeceğinizden de eminim. İşte bu sefer doğru tahminde bulunabildiniz. Tıp mesleği insanlıkla beraber doğan kuşkusuz ki yapısı değişse bile gelecekte de var olacak olan yegâne meslektir. Tabi ki de Tıp dalında da önceliği alacak olan alt dallar olacaktır. İşte bunlar; , ve ’dir.

Elektronörofizyoloji

Nörolojinin alt dalıdır. Merkezi sinir sistemi ile ilgili olan hastalıkların teşhisinde nörofizyolojik yöntemlerin kullanılmasını esas olan bilim dalıdır. Türkiye’de şu an için 4 yıllık Lisans eğitimi veren bir üniversite bulunmuyor. Ancak 2 yıllık meslek Yüksek Okullarında eğitim görülebilir. Ya da Tıp Fakültesinde Nöroloji Uzmanı olduktan sonra Elektronörofizyoloji biliminde ilerlenebilir.

Optisyenlik

Göz doktoru tarafından göz kusuru tespit edilen hastaların yüz hatlarına uygun bir şekilde çerçeve modelini seçmesine yardımcı olan gerekli olan camları seçen ve seçilen çerçeveye montajını sağlama amacı olan bilimdir. Ayrıca kontakt lens konusunu da incelemektedirler. Türkiye’de 2 yıllık Meslek Yüksek Okullarında eğitim alınarak olunabilir.

Odyometri

Kulak Burun Boğaz uzmanının muayenesinden sonra bir duyma kusuru tespit edilmiş ise bu kusurun tedavisi ve gerekli durumlarda işitme cihazı önermeyi amaçlayan tıp alt dalıdır. Genel olarak Kulak Burun Boğaz Doktorları ile çalışması zorunludur. Türkiye’de 2 yıllık Meslek Yüksek Okullarında eğitim alınarak olunabilir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.