Yeni Evlenenlere Lüks Yatak Odası Fikirleri 2018

Yeni Evlenenlere Lüks Yatak Odası Fikirleri 2018

Hayatımızın çoğunluğunu iş hayatında geçirirken evde zamanımızın çoğunluğunu uyumak ve dinlenmek için ayırıyoruz. Hal böyle olunca da evlerde en çok zaman geçirdiğimiz yerler yatak odaları oluyor. Peki madem evimizin en güzel ve özel köşeleri yatak odaları neden kendinize orada farklı bir dünya yaratmıyorsunuz? Bir yatak odasını farklı ve konforlu yapan şeyler sadece yatak ve kalitesiyle ilgili değil. Aynı zamanda orada yarattığınız ortam da çok etkili. Bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız yazımızı okumaya devam edin. Size küçük ve basit dokunuşlarla yatak odalarınızda farklı bir atmosfer yaratmanın yollarını anlatıyoruz.

Fikirleri Başlangıç

Öncelikle yatak odasının dekorasyonuna yataktan başlamak yanlış olmaz. Kat kat renklendirebileceğiniz harika bir seçenektir yataklarınız. Öncelikle dekorasyona başlamadan önce yapmanız gereken şey renge karar vermek. Yatak odanızda hangi renk baskın olsun istiyorsunuz ya da hangi renkler bir arada olduğunda daha çok size hitap ediyor bunu bulmalısınız. Beyaz gibi nötr renkler kullanabileceğiniz gibi dramatik tonlar olan mor ve kahverengilere de yer verebilirsiniz.

Yatak dekorasyonunuz için sahip olabileceğiniz başlıca öğeler yastıklar, battaniyeler ve nevresimler. Yatağınızda kullandığınız bu önemli 3 öğeyi birbiriyle uyumlu farklı renklerde seçmeniz durumunda bile yatak odanızın havası değişecektir. Dilerseniz yatağınızın hemen arkasında yer alan duvarı, duvar kağıdı ile kaplayabilir, dilediğiniz desenlere duvarınızda da yer verebilirsiniz. Daha aydınlık ve yanılsamalarla dolu bir oda istiyorsanız odanızın duvarlarında geniş ve büyük boy aynalar da kullanabilirsiniz.

Yatağınızda yer verdiğiniz öğeleri mevsimine göre değiştirmek mümkün. Yaz aylarında deniz ve okyanusu çağrıştıran mavi tonları daha uygunken kış aylarında içinizi ısıtacak kırmızı ya da kahverengi tonları daha cazip gelebilir. Yatak odanızı bunlara ek olarak tablo ve biblolarla süslemeyi de unutmayın.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.