Dekorasyonda Püf Noktalar

Dekorasyonda Püf Noktalar

En özel yaşam alanınız evinizdir. Evinizde rahat etmek ve mutlu olmak en öncelikli şartınız. Bu yüzden dekorasyonda püf noktalar neler bunları bilmek ve evinizde bunları uygulamak ilk işiniz olmalı.

Evinizde Beyaza Renk Katın

Beyaz rengin sakinliğine biraz enerji vermenin en güzel yolu renklendirmektir. Mavi ve kırmızı mutfak aksesuarları, bambu sandalyeler ve mutfak dolaplarının camlı kısımlarına koyacağınız renkli objelerle dinamik bir yaşam alanı yaratabilirsiniz.

Evinizde Sizi Anlatan Köşeler Olsun

Dekorasyonun en önemli noktası tarzınızı yaratabilmenizdir. Basit bir evi küçük dokunuşlarla bambaşka bir hale getirebilirsiniz. Burada önemli olan kendi ilgi alanınızı ve hoşunuza giden şeyleri belirleyerek karakteristik alanlar oluşturmaktır. Mesela koleksiyonunu yaptığınız bibloların ve objelerin yer aldığı konsol ya da çay keyfi yapmak için camın önüne yaptığınız köşe gibi…

Evinizde Eşya Kalabalığından Kurtulun!

Salonlar ve oturma odaları genelde misafir, aile toplantıları ve kalabalık ortamlar için dekore edilmiş rahat ve sıcak mekânlardır. Salon dekorasyonunda en önemli nokta konfor sağlamaya çalışırken aynı zamanda kalabalık olmamasına özen göstermektir. Özellikle de küçük bir salona sahipseniz tüm fazla eşyalardan kurtulmalısınız. Salonunuz az eşya ile çok daha güzel ve ferah olur.

Şık ve Pratik Mutfak Araçları

Dekorasyonda püf noktalar konusunda mutfakta çok önemlidir. Mutfakları kişisel dokunuşlar, dekoratif vurgular gösterir. Şık, pratik ve dekoratif objeler, yemek kitapları, mutfak gereçleri ve ahşap raflar kullanışlı olmakla beraber mekâna şıklık katar.

Tarzınızı Dışa Vurun!

Balkonlar, verandalar ve teraslar genelde dekorasyonda en fazla ihmale uğrayan bölgelerdir. Tarzınızı duşa vurun ve sıcak yaz günlerinin tadını ferah ve havadar biçimde çıkarın.

Zevkinize Göre Desen ve Kumaşları Bulun

Kendinizi yansıtan zevkinize göre kumaşlar dekorasyonun önemli parçasıdır. Kumaşınızı bulduktan sonra mobilyalar ve aksesuarları üzerine eklemek çok daha kolay olacaktır.

Dekorasyonda Kullandığınız Objeleri Gruplandırın

Koleksiyonunu yaptığınız objeleri evinizde sanatsal bir ortam yaratarak değerlendirin. Ancak şunu unutmayın ki her şeyi bir araya toplayarak yalnızca dağınık bir görüntü yaratırsınız. Önemli olan uygun renk ve objeleri bir arada kullanmaktır. Mesela nostaljik görünümlü Türk kahvesi fincanları, kedi biblosu çeşitleri, renk renk bereket narları…

Bağbozumu

Genç odaları ya da misafir odalarına demir yatak başlığıyla vintage görüntüsü katarken çiçek desenleri ve pembelerle bu vintage görünümünü tamamlayabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.