Çocuk Odası Dekorasyonunun Püf Noktaları

Çocuk Odası Dekorasyonunun Püf Noktaları

Dekorasyonunun Püf Noktaları Nelerdir?

Çocukların mutluluğunu yaşamak için önce onların mutlu olmasını sağlamanız gerekmektedir. Onlara kuracağınız güzel bir oda tasarımı ile hayal gücünü daha iyi kullanmalarına vesile olabilirsiniz. Çocuk hayal ettiğini yaşamak ister ve hayal ettiklerinden daha sıkıcı bir hayat yaşarsa ailesine karşı içinde bir güven kırıklığı meydana gelir. Bu da onun gelişiminde olumsuz yönlerde etkilenmesine sebep olacaktır. Bir çocuğu mutlu etmenin en etkili yolu, onun sizden aslında ne istediğini anlaya bilmenizden başlar. Eğer çocuğun hissettikleri ve beklentilerini gerçekleştirirseniz onun zaten mutlu etmeyi başarmışsınız demektir.

Çocuk kendini özel hissetmeli büyüdüğünün farkına vara bilmelidir. Bu nedenle işe ona güzel bir çocuk odası düzenleyerek başlamalısınız.

Çocuk Odası Dekorasyonu

Kız çocuğa sahip iseniz çocuk odası tasarımında pembe ve mor tonlarını tercih edin. Yatağın modelinde mutlaka onu hitap edecek bir çizgi karakter olmalıdır. Aynı şekilde yatak dolabında da kız çocuğun hayal dünyasını geliştirecek modeller tercih edilmelidir. Diyelim ki yatağın karşısında ki dolabın üzerin de en sevdiği çizgi karakter var. Bu onun bir arkadaşı gibi olur. O resme bakınca aslında odasının içinde yalnız olmadığını fark eder ve bir sürü kahraman arkadaşlarının olduğunu düşünerek onlarla sohbet eder.

Çocuklar bilirsiniz hayal etmeyi hatta hayali resimlerle konuşmayı oldukça severler. Bu yüzden onlara bu şansı vermelisiniz. Özellikle kız çocuğu odalarında perde ve halılar en sevdiği renkler ile süslenmelidir. Kendine ait bir oyuncak dolabı, üzerini kendi giyebileceği bir elbise dolabı, hatta aksesuar bir aynası olmalıdır. Bilirsiniz kız çocukları aynanın karşısında elbise değiştirmeye ve kendileri ile elbise giyinme oyunlarına bayılırlar. Oda da spot lamba kullanılmalıdır. Göz sağlığı için spot lamba daha idealdir. Bunun yanında ders yapabilecekleri bir çalışma masaları olmalıdır. Küçük bir diz üstü bilgisayar ve sıkılmayacakları duvara monte edilmiş ince bir plazma şarttır. Çünkü bazen çocuk çizgi filmlerini kendi odasında patlamış mısır yiyerek keyif yapmak ister. Bu eğlenceleri alabildiğince çocuk, aksi ve saldırgan olmayacaktır.

Çocuk Odası Dekorasyonu

Erkek çocuk yatak odası tasarımı biraz kız çocuğundan farklıdır. Erkek çocuklar her zaman daha enerjik ve yaramaz bir yapıya sahiptirler. Odalarında oyun alanı biraz daha fazla olmalı, enerjilerini atabilecek potansiyele sahip olmalıdır. Mavi ton ve kırmızı tonlar erkeklerin en çok sevdiği renkler arasındadır. Perde ve halıları alırken sevdikleri bir çizgi karakter muhakkak olmalıdır. Daha çok onlara sakinleşmeleri için puzzle almalı ve enerjilerini bu şekilde atmalarını sağlamalısınız. Duvara boya yerine daha çok duvar kâğıtları ile süslenmiş araba resimleri koyabilir, aynı şekilde kendi ihtiyaçlarını sağlayacak elbise dolabı, şifonyer, komodin, arabalı yatak, çalışma masası, bilgisayar, televizyon gibi sıkılmayacak ürünleri de odasına yerleştire bilmelisiniz. Çocukların odasını ne kadar şık ve oyun alanına açık bir şekilde dekore ederseniz, çocuğunuzun hayal dünyası daha hızlı gelişecek, okul döneminde daha başarılı bir birey olacaktır. Çocuklarınıza onu çok sevdiğinizi hissettirin ve onu koşulsuz sevin.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.