Zeytinyağlı Sabunun Saç ve Cilt İçin Faydaları

Zeytinyağlı Sabunun Saç ve Cilt İçin Faydaları

Zeytinyağlı Sabunun Saç ve Cilt İçin Faydaları

Sabah kahvaltılarının vazgeçilmez öğelerinden biri olan zeytinin yağından elde edilen zeytinyağlı sabunun, özellikle de kadınlar için, saça ve cilde inanılmaz faydası var. Oldukça hoş ve ferah bir kokusu bulunan , zengin oranda içerdiği E vitamini sayesinde saç ve cildi besliyor ve böylece daha canlı ve ışıl ışıl görünmesine yardımcı oluyor.

Zeytinyağlı Sabunun

Zeytinyağlı sabunu kullanmaya başlamadan önce bilinmesi gereken çok önemli noktalar var. Bu noktalardan ilki, özellikle de saçlar için ilk kullanımda saçın tepki vermeyeceği yani zeytinyağlı sabunu saçlarınız için ilk defa kullandığınızda saçlarınıza etki etmeyeceğini hatta aksine sertleşeceğini de özellikle belirtmekte fayda var. Ancak 2. ya da 3. kullanımdan itibaren zeytinyağlı sabunun faydasını görmeye başlayacağınızı ve yumuşacık, canlı ve parlak görünen saçlara kavuşacağınızı söylemek mümkün.

Zeytinyağlı sabunun bu olumlu etkilerini daha da artırmak içinse saç bakım uzmanları, zeytinyağlı sabun ve sirkenin birlikte kullanılması gerektiğini öneriyor çünkü elma sirkesi saçı besleyerek daha hızlı uzamasına da yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra saçları yıkarken, sirkeyi durulama suyuna da ekleyebilir ve saçlarınızın daha da parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca zeytinyağlı sabunun saçlar için en önemli yararlarından biri de, saçlarınızın dökülen kısımlarındaki saç hücreleri hala hayattaysa, bunları da canlandırması ve saçlarınızı güçlendirmesi diyebiliriz.

Zeytinyağlı Sabunun

Saçlar için oldukça yararlı olan zeytinyağlı sabunun cilt için en önemli faydasını ise, egzama ve deri hastalıklarına iyi gelmesi olarak belirtebiliriz. Üstelik zeytinyağlı sabunun cildin gözeneklerini sıkılaştırdığı ve kırışıklarını azalttığı da bilinen en önemli faydaları arasında. Öyle ki, eskiden kadınların ışıl ışıl görünen ve parlayan bir cilde sahip olmalarının en önemli nedenlerinden birinin de ciltleri için doğal sabun kullanmaları olarak gösterilmiş.  Ayrıca zeytinyağlı sabun, cilt üzerinde şehir hayatının getirdiği stres, şeker, sigara ya da alkol tüketimi gibi olumsuz faktörlerin etkilerini de azaltıyor ve sivilcelere karşı da oldukça iyi geliyor. Saç ve cilt için bu kadar çok faydası bulunan zeytinyağlı sabunu ise günümüzde her yerde bulabilmek mümkün. Ancak yine de zeytinyağlı sabunu satın almadan önce doğal olup olmadığını sormakta fayda var.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.