Yazın Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Yazın Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Yazın Nasıl Yapılmalı?

Yaz mevsiminde saç bakımı kış mevsimine kıyasla daha fazla önem taşıyor. Yaz aylarında, güneş ışınlarının zararları, havuz ve deniz suları saçlarımızı yıpratabiliyor ve nem kaybına neden olabiliyor. Havuza veya denize girdikten sonra saçınızı nemlendirmeniz şart. Bu yüzden saç nemlendirici kremleri yanınızdan ayırmamanız gerekir. Bu tür saç bakımlarını uzman kişilere yaptırmanız sizin için daha faydalı olacaktır.

Saçlarınızı Korumak için Ne Yapılmalı?

Yaz mevsiminde saç bakımınız için saçınızı nemlendirmeniz dışında tercih ettiğiniz şampuana da dikkat etmeniz gerekir. Mutlaka nemlendirici özelliği olan şampuanları tercih etmelisiniz. Bunun yanı sıra şampuan tercihinizde kuaförünüzden fikir almanız sizin için daha faydalı olacaktır.

Yaz mevsiminde karşımıza çıkan en büyük saç problemlerinden biri kurumayla ortaya çıkan deri dökülmesi, diğer bir adıyla kepeklenme. Bu saç probleminin önüne geçmek için nemlendirici kullanmalısınız ve düzenli olarak saç bakımınızı yaptırmalısınız.

Yazın Saçlar Ne Sıklıkla Yıkanmalı?

Yaz aylarında saçlarınızı diğer aylara kıyasla daha fazla yıkamalıyız. Bu aylarda güneş ışınlarının etkisi nedeniyle saçlar kurur, deniz ve havuz gibi ortamlardan gelen kimyasallar saçlarınızın yıpranmasına neden olur. Bu nedenle saç bakımınıza dikkat etmelisiniz. Özellikle havuz ve denize girdiğiniz zaman saçlarınızı gün içinde birkaç kez yıkamalısınız. Bu sık yıkamalarda şampuan kullanmak zorunda değilsiniz. Saçınızın üzerinde birikmiş olan zararlı kimyasalları 1-2 dakikalık bir duş ile temizleyebilirsiniz.

Yazın Saçlar Nasıl Kurutulmalı?

Yaz ayalarında mümkünse saçlarınızı saç kurutma makinesi ile kurutmayın. Bu aylarda saçlarınız güneşin zararlı etkileri nedeniyle zaten kuruyor, bu nedenle saç kurutma makinesini zorunda kalmadıkça kullanmayın. Ayrıca bu yöntem saçlarınızı daha çok kurutup sonrasında kırılmasına neden olmaktadır. Saçlarınızı doğal haliyle kurumaya bırakın ya da bir havlu ile nazikçe nemini alın. Bu saçlarınızın kuruduğunda daha canlı gözükmesini sağlayacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.