Yazın Cilt Bakımı

Yazın Cilt Bakımı

Sıcak yaz günleri kapımızda. Yaz aylarında, cilt bakımı yöntemlerimizde birtakım değişiklikler yapmamız gerekir.

Kışın kullandığımız cilt bakım ürünlerini yazın kullanmamız doğru değildir. Çünkü yazın daha fazla nem olur, cildimiz kışın olduğu kadar kurumaz. Dolayısıyla da kışın kullandığımız nemlendiricilerden daha hafif bir nemlendirici kullanmamız yerinde olur. Aksi taktirde gözeneklerimiz tıkanır, sivilce ve akneler oluşur.

Yazın vücudumuzun daha fazla suya ihtiyacı vardır, cildimizin de. Cildimizin kurumaması, güzelliğini ve canlılığını kaybetmemesi için bol bol su içmeliyiz. Dışarıda olduğumuz vakitlerde de çantamızda mutlaka bir şişe su bulundurmayı ihmal etmemeliyiz.

Bronzlaşma konusunu abartmayın, takıntı haline getirmeyin. Bronz bir cilt, hoş ve sağlıklı görünür. Ama inanın ki öyle değil. Sağlıklı bronzluk diye birşey mümkün değil. Cildimizi güneşin zararlı ışınlarından ve yaşlandırıcı etkilerinden korumaya özen göstermeliyiz. Yazın gündüz saatlerinde dışarıya çıkarken en az 15 faktörlü bir güneş koruyucusu kullanmak en doğru yöntem olacaktır. Dudaklarımıza ellerimize ve boynumuza da güneş koruyucu uygulamalıyız.

Bronzlaşmak yerine, bronz bir görüntü veren çeşitli kozmetik ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

Evde hazırlayabileceğiniz doğal güzellik maskeleriyle cildinizin gerginleşmesini, kendini yenilemesini  ve kan dolaşımını uyararak canlı bir görünüme kavuşmasıını sağlayabilirsiniz. 

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.