Yaz Sıcaklarında Cilt Bakımının Önemi

Yaz Sıcaklarında Cilt Bakımının Önemi

Yaz artık tüm sıcaklığıyla geldi çattı. Sıcak yaz aylarında, yöntemlerinizde bazı değişiklikler meydana getirmek gerekir.

Kışın kullanmakta olduğunuz cilt bakım ürünlerini yazın kullanmamız doğru bir seçenek olarak karşınıza çıkmaz. Çünkü yazın daha fazla nem meydana gelir, cildimiz kışın olduğu kadar kuru kalmaz. Bundan ötürü de kışın kullandığımız nemlendiricilerden daha hafif bir nemlendirici kullanmamız yerinde bir durum olacaktır. Bunlara eğer uymayıp yaparsanız da cildiniz üzerinde gözeneklerimiz tıkanır, sivilce ve akneler olması kaçınılmaz olur.

Yazın vücudumuzun daha fazla suya gereksinim duyar,  dolayısıyla da cildimiz temiz olması gerekir. Cildimizin kurumaması, güzelliğini ve canlılığını yitirmemesi adına bol bol su tüketmek gerekir. Dışarıda olduğumuz zamanlar içerisinde de çantamızda mutlaka bir şişe su bulundurmak cilt sağlığınız için iyi bir yol gösterici olacaktır.

Yaz Sıcaklarında Cilt Bakımının Önemi

Bronzlaşma konusunu abartmaya da gerek yok, takıntı haline getirmeyin. Bronz bir cilt, hoş ve sağlıklı bir görüntüye sahiptir. Ama inanın ki bu durum öyle değil. Sağlıkla bronzluk arasında hiçbir bağlantı yoktur. Cildimizi güneşin zararlı ışınlarından ve yaşlandırıcı etkilerinden korumaya dikkat etmek gerekir. Yazın gündüz saatlerinde dışarıya çıkarken en az on beş faktörlü bir güneş koruyucusu kullanmak en doğru yöntem olarak aklımızda bulundurulmalıdır. Dudaklarımıza ellerimize ve boynumuza da güneş koruyucu uygulamak açısından oldukça önemlidir.

Bronzlaşmak dışında, bronz bir görüntü veren bazı kozmetik ürünlerinden yararlanabilirsiniz. Evde yapabileceğiniz doğal güzellik maskeleriyle cildinizin gerginleşmesini, kendini yenilemesini  ve kan dolaşımını uyararak canlı bir görünüme kavuşmasında olanak tanıyabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.