Yaşlanmayı Geciktiren Yüz Egzersizleri

Yaşlanmayı Geciktiren Yüz Egzersizleri

Yaşlanmayı Geciktiren Yüz Egzersizleri

Yaş ilerledikçe cilt daha çok bakıma ihtiyaç duyuyor. Artan kırışıklıklar, göz altı torbaları, sarkmalar baş edilmez bir hal alıyor. Sizlerle paylaşacağımız yüz germe hareketlerini düzenli uyguladığınızda kesin sonuçlar alabilirsiniz.

Stres Giderici Hareket

Stressiz olarak güne başlamak için sabah erken kalkın. Pencerenizi açarak o taze günün ferahlığını ve duruluğunu derin derin içinize çekerek şakaklarınıza 10 defa masaj yapın.

Kaş Düşmesini Önleme Hareketleri

Kaşlarınızın tam ortasına orta parmaklarınızı yerleştirin. Kaşlarınızın üstünden şakaklara kadar sadece ileri giderken hafif baskı ile yukarı doğru kaldırarak 10 kez masaj yapın. İkinci harekette ise, aynı masajı kaşların alt kısmına uygulayın. Üçüncü harekette ise masaja şakaktan başlayarak hafif baskı ile saç diplerinize doğru gidin.

Yanak Kısmını Güçlendirme

Burun deliklerinizin bitimine orta parmaklarınızı yerleştirin. Hafif baskı ve masajla yanaklardan başlayarak elmacık kemiklerine doğru, elmacık kemiklerinden devam ederek kulakların üst kısmına kadar hafif baskı ile masaj yapın. Bu tekniği günde 5 kez 10 ar defa uygulayın.

Alın Bölgesi Hareketleri

Kaşlarınızı yüzünüze indirecek şekilde iyice çatın 10 saniye bekleyin, ardından iyice yukarı kaldırın ve 10 saniye bekleyin. Alnınızın tam ortasına orta parmaklarınızı koyun. Her iki parmağınızı zıt yönlerde itin ve geri çekin. ( sağ parmağı sola, sol parmağı sağa)

Boyun güçlendirme hareketleri: Başınızı iyice geriye alın. İman tahtasından başlayarak çenenize doğru masaj uygulayın. Boynunuzu dimdik tutarak karşıya bakın. Dilinizi damaklarınıza değdirerek alt çenenizden başlayarak boynunuzu gerdirin 10 saniye bekleyerek bırakın.

Dudak Kırışıklıkları İçin

Dudaklarınız ağzınızın iç kısmında kalacak şekilde kapatın ve arka arkaya ma demeyi deneyin. Bu hareketi 10 defa yaptıktan sonra keskin bir şekilde, ağzınızı tamamen açarak o ve i deyin.

Gün İçindeki Gerilimi Azaltma Hareketleri

Ellerinizi birbirine kapatarak 1.5 dakika kadar birbirine sürterek ısınma hareketleri yapın, gözlerinizi kapatarak enerji yüklü ellerinizi yüzünüze kapatarak kötü düşüncelerden arının. İkinci olarak da ısınma hareketinin ardından sol alinizi alnınıza koyarak sağ elinizi gökyüzüne açın, böylece bedeninize pozitif enerji verirken, negatif enerjiyi de boşluğa bırakmış olacaksınız.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.