Vazelinin Bilinmeyen Faydaları

Vazelinin Bilinmeyen Faydaları

Vazelinin Bilinmeyen Faydaları

Eskiden bu yana büyüklerimiz tarafından sıkça kullanılan başta boğaz bölgesine sürüldüğünde nefes açıcı özelliğe sahiptir. Cildinizin en doğal nemlendiricisi olarak kış aylarında tercih edebileceğiniz vazelin, gerek güzelliğiniz gerekse ciltte yaşanan problemlerde hayat kurtarıcı bir nitelik taşımaktadır.

Vazelini farklı alanda kullanabileceğiniz önerileri sıralayacağımız yazımızda vakit kaybetmeden siz de uygulamaya koyulacaksınız.

İşte sizlere vazelinin bilinmeyen faydaları

Küçük ve zayıf kirpiklerinizden yakınıyorsanız her gece gözünüze gelmeyecek şekilde kirpiklerinize vazelin sürmeniz kısa sürede etkisini gösterecektir.

 

Kuru cildinizde oluşan çatlaklar için birebir etkili olacak vazelin özellikle çatlamış dirseklerinizi pürüzsüz bir görünüme kavuşturacaktır. Ayrıca dudaklarınız için de vazelini kullanabilirsiniz.

 

Vücudunuzda parfüm sıktığınız noktalara süreceğiniz vazelin kokunun üzerinizde daha kalıcı ve etkili olmasını sağlayacaktır.

 

Cilt gözeneklerini tıkadığı düşünülen vazelini aksine vücudunuzun tüm bölgesine uygulayarak daha yumuşak bir cilde sahip olmanız gözden kaçmayacaktır.

 

Geceden kalan makyajın cildinizden kolaylıkla temizlenmesine büyük katkı sağlamaktadır.

 

Kaşlarınıza uyguladığınızda kaşlarınıza parlaklık verebileceğiniz gibi bu bölgenin yumuşamasını da sağlayarak kaşlarınızın alınması sırasında acıyı en aza indirebilirsiniz.

 

Evde yapacağınız saç boyama işleminde saçınızla alnınızın kesiştiği noktalara vazelini sürerek teninize saç boyasının geçmesini önleyebilirsiniz.

 

Aksesuarlarınızda yeni bir etki yaratan vazelini ayakkabılarınıza az bir miktarda sürdüğünüzde ayakkabınızın dışarıdan bakıldığında yeni gibi görünmesine şahit olacaksınız.

 

Saçlarınızın uçlarını sağlıksız buluyorsanız duş öncesi sağ uçlarınıza az bir miktar düzenli olarak uygulayın. Saçlarınızdaki farkı fark edeceksiniz.

 

Makyaj izi olan kıyafetlerinize vazelini sürerek kolaylıkla çıkarmanız mümkün.

 

Yaz aylarında güneşte yanmayan bölgelerinize uygulamanız kısa zaman içerisinde güneşte yanan bölge ile yanmayan bölge arasındaki farkı kapatacaktır.

 

Açılması gittikçe zorlaşan oje kapakları için kapanan bölgeye vazelin sürmeniz tekrar kullanımlarınız için açılmasında büyük kolaylık sağlayacaktır.

 

Deniz tuzu ile karıştırarak vücudunuz için peeling etkisi yaratmak amacıyla uygulayabilirsiniz.

 

Kulağınızı deldirmeyi düşünüyorsanız öncesinde vazelin sürerek bu işlemi yaptırmanız daha acısız bir işlem olmasına yardımcı olmaktadır.

Traş veya ağda sonrası vazelin bu bölgelerde kullanmanız cildiniz tahrişten önleyerek yumuşatacaktır.

Ayrıca takma kirpik kullananlar için takma kirpik yapıştırıcısının rahatlıkla çıkarılmasına yardımcı olacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.