Uzun Saçlara Sahip Olmanın Sırları

Uzun Saçlara Sahip Olmanın Sırları

Her kadın saçlarında değişiklik yapmayı sever. Ruh halimize göre kısacık kestirdiğimiz, dalgalı, düz ve çeşitli modellerdeki saçlarımız bir yana her kadının gönlünde uzun, parlak ve düz saçlara sahip olma arzusu yatar. Peki sağlıklı ve uzun saçlara nasıl sahip oluruz? İşte yanıtı.

 

Saçlarınıza Sağlık Gelsin

 

Saçınızı uzatmaya başlamadan önce kuaföre gidin ve tüm kırıklıklarınızdan kurtulun. Saçınızın boyu kısalmasın diye sadece uçlarından alması için kuaförle anlaşmak sizin için doğru bir karar olmayacaktır. Çünkü saçınızdaki kırıklardan kurtulmadıkça saçlarınız sağlıklı bir hal almayacak ve sağlıklı bir şekilde uzamayacaktır.

 

Saçlarınızı Maske ve Bakım Kremleriyle Şımartın

Doğal özlü ve çok fazla kimyasal içermeyen saç maskeleri ve bakım kremleri saçlarınızın cansız ve mat görüntüsünü yok edecektir. Fakat bu bakım kremleri ve maskeleri seçerken titiz davranmak gerekir. Bu konuda Kuaförünüzden yardım alabilirsiniz.

 

Badem Yağı ile Saçlarınızı Besleyin

Badem yağının saç uzatma gibi bir etkisi olduğu konusundaki haberler bir bakıma doğru. Ama doğrudan saçı uzatması gibi bir etki değil bu. Badem yağı saçı beslediği ve daha sağlıklı hale getirdiği için saçlarınız daha hızlı ve kolay uzuyor. Kırıklıklarla dolu, düzgün bakımı yapılmayan saçlar için badem yağı bu etkiyi tek başına maalesef yerine getiremez.

 

Rapunzel’in İzinden Gidin

Saçlarınızın doğal haliyle barışın. Boya vb. kimyasallardan, fön, düzleştirici ve maşa gibi saçlarınızı yüksek ısı ile mahveden araçlarla aranıza bir mesafe koyun. Eğer illa bu ürünleri kullanacağım diyorsanız da koruyucu ürünlerle zararı en aza indirmeye çalışın.

 

Son olarak tekrar ve tekrar unutmayın: Saçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız onlara gereken ilgiyi gösterin. Gerekli bakımları yapın ve ara ara kuaförde profesyonel ellere kendinizi teslim edin. Farkı göreceksiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.