Suna DUMANKAYA Maskeleri

Suna DUMANKAYA Maskeleri

Doğanın insanlara sunduğu mucizelerin saymakla bitmediği, günümüzde şüphe götürmez gerçekler arasında yer almaktadır. İnsanoğlu bu mucizevi bitkileri doğru ve yerinde kullanıldığı durumlarda inanılmaz güzellikte sonuçlar elde etmiştir. Ülkemizde bitkilerden elde ettiği kürler ile birçok derde deva olan ve estetik güzelliğe bitkisel karışımlarla destek veren adından sıkça söz ettiren uzmanlar arasında yer almaktadır.

Suna DUMANKAYA; Maskelerini hazırlarken ülkemizin ilk Lokman Hekimi (Lokman Hatunu) olan anneannesi Fatma ÖKTEM Hanımdan öğrendiği bilgiler ışığında hareket etmiştir. Çalışma ve bitkisel buluşlarında Fatma Hanımın kendisine bıraktığı bilgi birikimiyle insanlığa faydalı olmaya devam etmektedir.

Suna DUMANKAYA; Bitkilerle hazırladığı cilt bakım kürleri ile cilt güzellik bakımı yapan ilk güzellik uzmanı ve bitki bilim insanı unvanına layık görülmüştür. Her fırsatta güzellik ve sağlığın insanlar için bir lüks değil bir hak olduğunu ifade eden Suna DUMANKAYA, bilgi birikimini insanlarla paylaşmanın mutluluğunu da yaşamak istediğinden olsa gerek doğal mucizeleri ve güzellik sırlarını anlattığı 5 adet kitabını da okuyucularına sunmuştur. Kitaplarına verdiği isimler ise şu şekildedir;

Meslek Sırlarım

Mucize Formüller

Doğal Sağlık ve Güzellik

Doğal Güzelliğin Sırrı

Güzellik Sırlarım

Suna DUMANKAYA; Meslek Sırlarım adını verdiği kitabında Anneannesi Fatma Hanımdan öğrendiği güzellik bilgilerine detaylı bir şekilde yer vermiştir. Fatma Hanımdan kendisine kalan tüm bu reçeteleri Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi aracılığı ile bilimselleştirerek Suna DUMANKAYA maskelerini insanlığın hizmetine sunmuştur.

30 yılı aşkın bilgi birikimi ve tecrübesi ile hazırladığı formülleri gerek televizyon programlarında gerek gazetelerde köşe yazılarıyla insanlığın kullanımına sunmuştur. Ancak insanların ölçü tutturamıyoruz, yoğunluğunu ayarlayamıyoruz dediği ürünleri de bizzat kendisi hayata geçirip cüzi miktarda fiyatlarla satışa sunmuştur.

En çok rağbet gören başlıca Suna DUMANKAYA maskeleri ve kürleri şu şekildedir;

Saç Bakım Ürünleri

Vücut Bakım Ürünleri

Her Cilt Tipine Uygun Maske, Krem ve Kürler

Peeling Ürünleri

Göz Çevresi ve Göz Altı Kremleri

Selülite Karşı Kremler

Kırışıklık Ürünleri

Çiller ve Cilt Lekeleri İçin Ürünler

Cilt Çatlakları İçin Ürünler

Eli bu tür krem, kür ve maskeleri hazırlamaya yatkın olan kişiler mutfakta ellerinin altında bulunan doğal bitkilerle, meyve ve sebzelerle sadece birkaç dakikada kendilerine özel maskeyi hazırlayabilirler.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.