Suna Dumankaya Cilt Beyazlatma

Suna Dumankaya Cilt Beyazlatma

Teknikleri

Cilt beyazlatma teknikleri ve maskeleri için bir çok farklı tarif bulunmaktadır. Bu tarifler içinde maske tarifleri ile cildinizin renginin açılmasını sağlayabilir, düzenli uygulamalar ile cildinizi beyazlatabilirsiniz. Suna Dumankaya cilt beyazlatma önerileri:

1 ) Lanolin – Vazelin – Beyaz Kil Karışımı

Cilt beyazlatmak için Suna Dumankaya cilt beyazlatma maske önerisi içinde uygulayabileceğiniz en etkili maske karışımıdır. Bir kap içerisine; bir yemek kaşığı lanolin, bir yemek kaşığı portakal suyu, bir yemek kaşığı vazelin, bir yemek kaşığı beyaz kil, bir yemek kaşığı elma suyu ekleyip iyice karıştırın. Vazelin eriyinceye kadar karıştırdıktan sonra bir fırça ile yüzünüze sürün.  30 dakika kadar yüzünüzde bekletip yüzünüzü temizleyin. Hafta da 3 defa yaparak cildinizi beyazlatabilirsiniz.

2 ) Domates ve Un Karışımı

Suna Dumankaya cilt beyazlatma maske önerilerinden bir diğeri de domates suyu ve un karışımıdır. Domatesleri yıkadıktan sonra suyunu elde etmek için miksere atıp çırpıyorsunuz. Daha sonra domates posasının içine un ekleyerek hamur kıvamına gelene kadar karıştırıyorsunuz. Elde ettiğiniz karışımı yüzünüze sürerek 5 dakika bekletin. Hafta da 7 kere yapacağınız bu karışım sayesinde cildinizin beyazlaşacağını göreceksiniz. Bu karışım aynı zamanda çil ve cilt yara izlerini de kaybedecektir.

3 ) Yumurta Akı – Kil – Zeytin Yağı Karışımı

Suna Dumankaya cilt beyazlatma maske tariflerinden birisi de yumurta akı, kil ve zeytin yağı ile yapılan maskedir. Bir kap içerisine beyaz kil ve zeytin yağı ekleyip karıştırın. Bir yumurtanın akını sarısından ayırarak mikser içerisinde iyice çırpın ve beyaz katı bir hal almasını sağlayın. Elde ettiğiniz katılaşmış yumurta akını diğer karışım içerisine ekleyerek iyice karıştırın. Daha sonra koyu kıvamdaki bu karışımı yüzünüze sürün. 20 – 30 dakika arasında yüzünüzde bekletip sonra yüzünüzü temizleyin. Bu uygulamayı hafta da 3 defa uyguladığınızda cildinizdeki beyazlaşmayı göreceksiniz.

Cildinizin beyazlaşmasını istiyorsanız Suna Dumankaya cilt beyazlatma maske tariflerini evinizde düzenli olarak uygulayarak cildinizi beyazlatabilir, cildinizde bulunan lekelerden de kurtulabilirsiniz. Bu maskeleri uygularken cildinizin hassas olmasına dikkat etmeli, cildinizi tahriş etmemesi için ideal olarak belirtilen sürelerde maske uygulaması yapmalısınız.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.