Siyah Noktalar için Maskeler

Siyah Noktalar için Maskeler

Siyah Noktalar için Maskeler

Siyah noktalar cilt güzelliğini olumsuz yönde etkileyen faktörlerin başında geliyor. Genellikle yağlı cilt yüzeyleri üzerinde etkili olan nokta oluşumu alın ve burun çevresinde yoğunlaşmakla birlikte sıkılması halinde yayılma potansiyeline sahip bir durum oluşturabiliyor. Cildin fazla güneş ışığına maruz kalması ve besin tüketimindeki dengesiz dağılımın siyah noktalar üzerinde etkili olduğu bilinmekte. Bu durum ayna karşısındaki güzelliği istenmeyen süreçlere yönlendirebiliyorken günümüzde maske uygulamasıyla ortadan kaldırılabilecek pek çok formülü bulunuyor. Bugünkü yazımızda önerileri ile cildinizde pürüzsüz güzelliği keşfedebileceğiniz ipuçlarından bahsedeceğiz. Evinizde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu maskeleri haftanın belirli aralıklarında uygulayarak istenmeyen leke oluşumunu ortadan kaldırabilir, akne ve sivilelerin olumsuz etkilerini de en aza indirebilirsiniz.

Tarçın ve Balla Gelen Güzellik

        Siyah noktalara üzerinde doğrudan etki yaratan tarçın ve bal karışımı maskeyi evinizde kısa sürede hazırlayabilmektesiniz. 1 yemek kaşığı ölçeğindeki bala toz halinde bulunan tarçını ilave ederek bir kap içerisinde karıştırın. Hazır haldeki karışımı yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Ortalama 10 dakikalık bir süreçte maskenizin yüzünüzde kalmasına özen gösterin ve ılık su yardımı ile cildinizi yıkayın. Bu maskeye haftada 2 defa cildiniz üzerinde uygulayabilirsiniz.

Siyah Noktalara Karşı Yumurta AkıYumurta akının cildinizde yaratacağı parlaklık siyah noktalar üzerinde de etkili olacaktır. 2 veya 3 adet yumurtayı akından sarısından ayırarak bir kap içerisinde çırpın. Çırpılan karışımın köpürmesinden sonra cildinize tabaka halinde sürerek bekleyin. 15 dakika sonra cildinizi yıkayın ve mükemmel ferahlığı haftanın belirli günlerinde tekrarlayın.

Kil ile Cildinizi TemizleyinKil maskesi güzellik uzmanlarının da siyah noktalar için maske önerilerinde tavsiye ettiği öncelikli maskeler arasında yer alıyor. Güzellik merkezlerinde veya kozmetik shoplarda bulabileceğiniz kili elma sirkesi ile karıştırarak ortalama 15 dakikalık bir süreçte bekleyin ve cildiniz üzerine uygulayın. Ilık suyla yıkayacağınız maske cildinizde oluşan siyah noktaların gelişim süreçlerini yavaşlatacak ve gözeneklerinizin açılmasına imkan tanıyacaktır.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.