Sivilceleri Sıkmak Zararlı Mı?

Sivilceleri Sıkmak Zararlı Mı?

Sivilceler ergenlik hayatımızı mahveden hatta bizleri hayattan soğutan bir hastalık denilebilir. Sivilceler sayesinde dışarıya çıkmaya bile korkar olduk çünkü insanlar bizim hakkımızda ileri geri şeyler söylüyorlar ve moralimizi tamamen alt üst ediyorlar. Doktora gitseniz bile doktor doğru ilacı vermez, sizleri başından savar fakat sivilceleri geçirmek için ? gelin sizlere bu konu hakkında detaylı bilgi verelim ve sizlerle bu konuyu tartışalım.

Sivilceleri Sıkmak

Sivilceler sanıldığı kadar kolay bir hastalık değil, insanı sağlık yönünden pek fazla rahatsız etmiyor fakat moral olarak psikolojik olarak oldukça fazla etkiliyor. Birde var olan sivilceleri sıkma durumu var bu sivilceler sıkılırsa ne olur? zararlı mıdır? Sivilceler sıkılır mı? Hayır, sivilceler kesinlikle ama kesinlikle sıkılmamalıdır aksi taktirde o sıktığınız sivilce hem geri çıkacak hem de geri çıktığı gibi yanında 2 – 3 tane daha sivilce çıkacaktır. Üstelik daha sonra bu sıktığınız sivilcenin izi yüzünüzde leke olarak kalacak işte bu yüzden sivilcelerinizi sıkmak doğru bir davranış değildir. Sivilcelerinizi sıkarak hem yüzünüzde leke kalabilir hem de sıktığınız sivilce sizlere fazladan 2 3 tane geri sivilce verir çünkü sıkılan sivilcenin suyu yüzünüzde veya vücudunuzda farklı yerlere dağıldığından o yerlere de zarar veriyor ve yeniden sivilce çıkmasını sağlıyor.

Sivilcelerinizi geçirmek için doktora başvurduysanız fakat bir sonuç elde edemediyseniz sizlere önerebileceğimiz bir ilaç var fakat bu ilacın yan etkisi oldukça fazla ve sizlere büyük hastalıklara neden olabilir. Karaciğer yağlanması, sürekli burun kanaması, baş dönmesi, sırt ağrısı veya karaciğer kanseri gibi hastalıklara yakalanabilirsiniz bu yüzden bu önereceğimiz ilacı mutlaka doktorunuz nasıl dediyse nasıl uygulamanız gerektiğini söylediyse öyle uygulamalısınız sakın size söylenilenin dışarısına çıkmayın. Bu ilacın adı; Aknetrent. Aknetrent sivilceleriniz için kesin çözümdür yani bu ilaç kesin çözüm ama kullanırken mutlaka dikkat etmelisiniz size söylenilen dozun üstüne kesinlikle çıkmamalısınız. Aksi taktirde zehirlenebilirsiniz veya bu ilaç sizi ölüme kadar götürebilir veya mideniz delinebilir çünkü ilaç cidden çok güçlü ve her bünyenin kaldırabileceği türden değil.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.