Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Sivilce izleri nasıl geçersorusunu sizler için kaleme aldık. Öncelikle sivilcelerin başlangıcı 12-21 yaş aralığı ergenlik dönemi olarak belirleniyor. Bu dönemde kendilerini yoğun olarak kendilerini gösterir.  Cildimizde oluşan bu yoğun sivilcelerle ister istemez oynuyoruz ve belli bir süreden sonra alışkanlık haline geliyor. Heleki yüzümüzde çıkan sivilcelerle oynamak ulaşılması kolay olduğu için daha kolay oluyor, ve bu yüzden daha çok yayılıyor ve cildimizde kalıcı izlere sebep oluyor.  Ergenlik bitim yaşı 21’e yaklaştığında de vücudumuzu terk etmeye başlıyor. Ancak bazen vücudumuzda lekeler ve izler bırakıyor.  Bir çoğumuzun başı bu izlerle başı dertte ve bu konuyla alakalı yapılabilecek bir kaç tedavi yöntemi hakkında konulara değineceğiz.

Cildinizin en büyük düşmanı stres: Yoğun iş hayatı ve çocuklarınızın bitmek bilmeyen uğraşları  vb. bazen bizleri strese sokabiliyor. Bu yorgunluk ve stres cildimize olumsuz olarak dönüyor ve cildimize zarar veriyor. İyi beslenememe , düzenli uyuyamama ve çevreden gelen dış etkenler stresle birlikte cildimize oturuyor. Cildimize iyi bakalım ve sizler için basit önerilerim var.

Sivilce İzleri İçin Doğal Maske Tarifleri

Sivilcelere doğal maskeler için;

Malzemeler:  Bir çay kaşığı sütün içerisine bir çay kaşığı bal ve bir adet yumurta beyazı ekleyerek tahta kaşık ile bolca karıştırın.  Maske hazır olduğunda cildinizin göz çevresi hariç tamamına sürün ve 15 dakika kadar bekleyin ardından su ile yıkayın. Üç ay boyunca haftada iki kere yapmanız yeterli olacaktır.

Elma Sirkesi

Elma sirkesi sivilce dahil bir çok cilt problemlerine karşı gelmektedir. Bir pamuk yardımı ile sivilcelerinizin üzerine sürün. Yarım saat bekledikten sonra cildinizi yıkayın ve kurulayın. Elma sirkesi güneş lekelerine, çillere ve yüzde oluşan  hislere de çok iyi gelecektir.

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Elma Sirkesi

Limon suyu

Limon suyu sivilcelerinizi kurutmada en iyi gelendir. Pamuk yardımı ile hergün sürüp on dakika sonra yıkayın. Ayrıca limon cildi gerdiği için kırışıklara da çok iyi gelir.

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Limon Suyu

Peeling

1 kaşık su ve 1 kaşık toz şeker ile sivilce lekelerinden kurtulabilirsiniz. Bu karışımı hazırladıktan sonra cildinize dairesel hareketler yaparak sürün ve 15 dakika sonra yıkayın. Bu peeling tarifi dudaklarınızıda canlandıracaktır. Haftada bir kere yapmak yeterli olacaktır.

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Peeling

Karbonat Mucizesi

1 çay kaşığı karbonat, 1 tatlı kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı zeytin yağını güzelce karıştırarak cildinize sürün ve 15 dakika bekletin. Maskeyi yıkamadan önce ellerinizde ileri geri yaparak maskeyi cildinizden ufalayıp dökün ve ardından yıkayın. Bu karışım karbonat sayesinde cildinize peeling yaparak yumuşacık olmasını sağlayacaktır. Bebeksi bi yumuşaklığa kavuşacaksınız. Haftada iki kere yapmanız yeterli olacaktır.  İsterseniz malzemeyi çoğaltarak saçlarınıza da bakım yapabilirsiniz.

Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

Karbonat

 

 

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.