Sık Yapılan Göz Makyajı Hataları

Sık Yapılan Göz Makyajı Hataları

Sık Yapılan

Güzelliğinizi ortaya çıkarmak için doğru makyaj tekniklerini bilmeniz gerekmektedir. Yanlış yapılan bir makyaj sizi daha yaşlı ve çirkin gösterebilir, cilt kusurlarınızın ortaya çıkmasına sebep olabilir. Güzelliğinize gölge düşmemesi için makyajda en sık yapılan hataları derledik. Bu makalede alt başlıklar halinde verilmiştir. Cildin makyaja hazırlanması, doğru fondöten rengi seçimi, göz ve dudak makyajı uyumu, doğru allık seçimi ile daha iyi görünebilirsiniz.

Makyaj gerek günlük hayatta gerekse özel günlerde tüm bayanların vazgeçilmezidir. Doğru ürün ve tekniklerle yapılan makyaj cilt kusurlarınızı gizler ve güzelliğinizi vurgular. Doğru makyaj için yüz tipinizi, cildinizi tanımalı ve doğru renkleri tercih etmelisiniz. Cildinizi makyaja hazırlamak ve ihtiyacınıza uygun ürünleri kullanmak da doğru bir makyaj oldukça önemlidir. Bazı cilt kusurlarının daha çok göz önüne çıkmasına neden olabilir, sizi olduğunuzdan daha olgun gösterebilir ya da bulunduğunuz ortama göre abartılı durabilir. Bu hatalara düşmemek ve güzelliğimize gölge düşürmemek için hepimizin zaman zaman yaptığı makyaj hatalarını ele alalım:

Cildi Makyaja Hazırlamamak

Makyaj temiz cilde uygulandığında güzelliğinizi vurgular. Makyajdan önce cildinizi temizlemeyi ve nemlendirmeyi asla ihmal etmeyin. Her makyajdan önce yüzünüzü mutlaka cilt tipinize uygun temizleme jeliyle arındırın ve tonikle gözeneklerinizi sıkılaştırın. Ardından günlük kullandığınız nemlendiriciyi uygulayın. Nemlendirici kremler fondötenin yüzünüze daha kolay ve homojen dağılmasını sağlar.

Cilt Tonuna Uymayan Fondöten Rengi

sizi olduğunuzdan yaşlı gösterebilir, boynunuzla yüzünüz arasında renk farkı oluşmasına sebep olarak doğallığınıza gölge düşürebilir. Fondöteni bilek içinde denemek sizi yanıltabilir. Çünkü bileğinizin tonu yüzünüzden 2- 3 ton daha açıktır. Doğru fondöten rengi seçmek için fondöteni çenenizle boynunuzun birleştiği yerde denemelisiniz. Yaz aylarında cildiniz bronzlaştığı zaman ise kışın kullandığınız fondötenin 1-2 ton koyusunu kullanmalısınız. Fondötenin yüzünüzde eşit dağılması için parmaklarınız yerine fırça kullanabilirsiniz. Fondötenin kalılıcığı için kullandığınız pudranın da fondötene uygun renkte olmasına dikkat edin.

Yüz güzelliğinizi ortaya çıkarmak, elmacık kemiklerinizi vurgulamak ve yüzünüze tazelik katmak için doğru allık seçimi oldukça önemlidir. Beyaz tenliler için şeftali rengi ve toz pembe doğru tonlardır. Buğday tenlilerde koyu pembeler, esmer tenlilerde ise kırmızı ve fuşya tonları cildin daha taze görünmesini sağlayacaktır. Yüzünüzün ideal hatlara sahip olması için uç kısmı eğimli bir allık fırçasıyla elmacık kemiklerinizin üzerinden şakaklarınıza doğru allığınızı uygulayın.

Alt Kirpiklere Rimel Uygulamak

Rimeli hem üst hem de alt kirpiklere uygularsanız abartılı bir görüntü ortaya çıkacaktır. Ayrıca zamanla rimel göz altlarınıza akarak yorgun görünümlü bir yüze sahip olmanıza neden olabilir. Eğer kirpiklerinizde yoğunluk istiyorsanız üst kirpiklerinizi kirpik kıvırıcıyla kıvırın ve 2- 3 kat hacim veren bir rimel uygulayın. Bu kirpiklerinizde daha doğal bir görünüm oluşturacaktır.

Göz ve Dudak Makyajı Uyumsuzluğu

Makyajda abartıya kaçmamak ve doğal güzelliğinizi vurgulamak istiyorsanız göz makyajınız ve dudak makyajınızın birbirini tamamlayıcı renklerde olması gerekir. Sedefli bir far seçtiyseniz mat bir ruj, ışıltılı bir ruj seçtiyseniz nude farları tercih etmelisiniz. Koyu füme ya da siyah tonlarında dumanlı göz makyajı yaptıysanız bunu açık pembe, dudak renginde bir ruj ya da şeffaf parlatıcılarla tamamlayabilirsiniz. Gözlerinizde naturel far ve ince bir eyeliner kullandıysanız, dudaklarınızda cesur kırmızı ve sıcak pembe tonları tercih edebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.