Şems Aslan Cilt Bakımı

Şems Aslan Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Cildimiz, gün içerisinde maruz kaldığı kuru, tozlu ve soğuk hava, yaptığımız makyajların silinmemesi, cilt bakımı ve temizliği yapılmaması nedeniyle cilt gözenekleri tıkanır ve cilt hücreleri yeterli olarak beslenemez. Bu durum cildimizin nemini yitirmesine, kurumasına, pul pul olmasına ve döküntülerin oluşarak cildimizin matlaşmasına neden olur. Bu tür olumsuz durumlar ile karşılaşmamak ve sağlıklı, parlak bir cilde sahip olabilmek adına cilt bakımlarımızı düzenli, olarak yapmalıyız. Cilt bakımı yaptırmanın maliyetli olduğunu düşünüyorsanız önerilerini, maskelerini, toniklerini evinizde kendiniz hazırlayarak cilt bakımınızı düzenli bir şekilde yapabilirsiniz. Özellikle Şems Aslan cilt bakımı için verdiği tarifler ile  cilt lekelerine yönelik peeling yaparak  cilt lekelerinden kurutlabilirsiniz.

Şems Aslan cilt bakımı önerilerinden biri olan cilt lekelerinin oluşmasını önleyen toniği cildinize uygulayarak yaz aylarında güneşin neden olduğu cilt lekelerinin oluşmasını önleyebilirsiniz.  Tonik içerisinde bulunan; limon asidik özelliği ile cilt lekelerinin rengini açıyor, bal ise cildinizi koruyarak nem ihtiyacınızı karşılıyor.

Toniğin yapılışı: Tonik için bir kap içerisine 10 tatlı kaşığı badem yağı ( bulamazsanız pamuk yağı da olabilir ) 6 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu, 3 çay kaşığı bal konularak mikser yardımıyla iyice karıştırılıp bir şişeye konulur. Güneşli havalarda açık yerlerinize sprey ile püskürterek sürdüğünüz zaman cildiniz güneşten doğal yöntemler ile korunmuş olur.

Şems Aslan Cilt Beyazlatıcı Maske

Cildinizin sağlıklı olması ve siyah noktalardan, aknelerden kurtulması için Şems Aslan cilt bakımıönerilerinden beyazlatıcı  maskeyi uygulamalısınız. Şems Aslan’ın  bu maske tarifi  ile cildinizin siyah leke ve noktalardan kurtularak duru ve beyaz bir cilde sahip olmanız çok kolay.

Beyazlatıcı maske tarifi: Bir kap içerisine 1 çay kaşığı kurutulmuş yumurta kabuğu tozu, 1 çay kaşığı limon suyu, bir tane yumurtanın akı, 1 çay kaşığı bal, 1 çay kaşığı melisa çayı katın. Bu malzemeleri iyice karışana kadar karıştırın.  Koyu bir kıvama geldiğinde bu karışımı yüzünüze ve lekelerin bulunduğu bölümlere masaj yaparak iyice yedirin. 10 – 15 dakika kadar yüzünüzde tutacağınız bu maskeyi daha sonra temizleyin. Yüzünüzü maske uygulamasından sonra yıkayın ve bu uygulamayı hafta da 3 defa uygulayın.  Maske içerisinde yer alan malzemelerden limon suyu sivilcelerinizin kurumasına, yumurta kabuğu tozu cildin gerginleşerek sıkılaşmasına sebep olacak ve siyah noktalardan kurtularak beyaz ve sıkı bir cilde sahip olabileceksiniz.

Cilt sağlığı için şems aslan cilt bakımı önerilerinden doğal açıcı peeling tarifini uygulayarak cildinizin ölü hücrelerden kurtulmasını sağlayabilir ve daha genç  görünen bir cilde sahip olabilirsiniz. Şems Aslan’ın bu tarifi için: 1 yemek kaşığı kadar taze limon suyu, 3 yemek kaşığı pamuk yağı, bir fincan tuz, bir su bardağı kadar haşlanmış fasulyeyi  hazır hale getirin. Haşlanmış fasulyeleri hamur haline getirene kadar ezerek yoğurun.  Diğer malzemeleri iyice karıştırın. Karışım haline gelen malzemeleri yüzünüze masaj yaparak sürün ve 15 dakika bekletin.  Yüzünüzde hafif bir yanma hissi oluştuğunda yüzünüzü temizleyerek fasulye hamurunu yüzünüze sıvayın. Yanma hissi geçinceye kadar fasulye hamurunu yüzünüzde bekletin. Sonra yüzünüzü temizleyin. Haftada 2 defa uygulayacağınız peeling ile yüzünüzde bulunan ölü deriler ve hücreler temizlenecek ve yaşlanmış görünen yüzünüz daha genç görünecektir.

Şems Aslan cilt bakımı önerileri doğrultusunda tarifleri verilen bu tonik, maske ve peelingleri uygulayarak cildimizde bulunan ölü hücrelerden, ölü derilerden, güneş lekelerinden, cilt lekelerinden, siyah noktalardan ve aknelerden kurtularak genç görünen sağlıklı, nemli be parlak bir cilde sahip olabiliriz. Uygulayacağınız bu tarifleri evinizde düşük maliyetlere kolayca yapabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Arden dedi ki:

    Şems aslan cilt bakımı konusunda oldukça bilgili birisidir.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.