Sağlıklı Tırnakların Püf Noktaları

Sağlıklı Tırnakların Püf Noktaları

Sağlıklı Tırnakların Püf Noktalarıyaz sezonunda cilt yapısına bağlı olarak değişkenlik gösterebilen, kış sezonu ise genellikle ihmal edilen kavramlardan bir tanesi. Bakımlı görünmek isteyen her kadının kışın için bildiği başlı püf noktaları bulunuyor. Bu püf noktalar kimi zaman işe yarıyor kimi zaman tırnakların daha çabuk kırılmasına ve tırnak etlerinin deri üzerinde deformasyonuna sebebiyet verebiliyor. Bugün sağlıklı tırnakların püf noktaları yazımızla özellikle soğuk kış günlerinde oluşabilecek kırılmaları ortadan kaldırmak için yapabileceklerinizi ele aldık. Başlangıç olarak bu listede yer alan maddeleri sıralayacak olursak;

1) Sağlıklı tırnakların doğal görünümünün ardından yatan sırrın limon olduğunu biliyor muydunuz? Limonu tırnaklarınızın üzerinde fazla bastırmamak kaydı ile gezdirerek ve suyunu sıkarak daha güçlü bir tırnak yapısı elde edebilirsiniz. Böylelikle oje sürdüğünüzde tırnaklarınız kısa süre içerisinde kırılmayacaktır.
2) Manikürü ve pedikürü gereksiz buluyor olabilirsiniz ancak bu işlemin sadece güzellik amaçlı değil aynı zamanda sağlığınız için de gerekli olduğunu unutmamalısınız. Tırnaklarınıza yapılan bakımın ardından kış aylarında karşılaşacağınız şikayetleri en aza indirebilirsiniz.
3) Genellikle kışın tırnak bakımı yapan kadınların tırnak etlerini koparması sonucunda oluşan yaralar bilindik bir şikayet haline gelmiş bulunmakta. Bu bağlamda tırnaklarınızı kesme işleminin ardından vazelin yardımıyla daha da sağlıklı bir görünüm kazandırabileceğinizi listenizin bir maddesi olarak hafızanızda tutmanızı tavsiye etmekteyiz.
4) Bakım kremleri arasında tırnaklarınız için de istediğiniz güzelliği sağlayan pek çok ürün yer alıyor. Bildiğiniz bir markanın tırnak bakımı için tercih edebileceğiniz sağlıklı bir ürünü ile sürece başlangıç yapabilirsiniz. Böylelikle hem tırnaklarınızı kışın soğuklarda koruyabilecek hem de ev işi yapan kadınlar arasında yer alıyorsanız et kısımlarında bulunan hasarı en aza indirebileceksiniz.
5) Sağlıklı tırnakların bir diğer formülü de törpü. Düzenli olarak törpü yapmanız tırnaklarınızı güçlendirecek ve ojelerinizin tırnağınızın üzerinde durma süresini arttıracaktır. Böylelikle hem siz istediğiniz görünümü elde edecek hem de tırnaklarınızın üzerinde yer alan hasarı ortadan kaldırabileceksiniz.

Tırnak bakımı için evde tercih edebileceğiniz pratik ve doğal kürler ile sağlıklı ve bakımlı tırnakların ardında yatan sırları keşfedebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.