Saçların Çabuk Uzamasını Sağlamak İçin Yapılması Gerekenler

Saçların Çabuk Uzamasını Sağlamak İçin Yapılması Gerekenler

Saçların Çabuk Uzamasını Sağlamak İçin Yapılması Gerekenler

Saçlar nasıl çabuk uzar? Vitaminler bakımından kaliteli gıdalarla, sağlıklı beslenmeli ve saçların sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlamak için gerekli mineral ve vitaminleri menünüze eklemelisiniz. Unutmayın, saçlar vücudun bir parçasıdır, beslenmenizdeki kalite doğrudan saçlarınızı etkiler.
Bedeninize iyi bakmalı, düzenli bir saç bakım programı yapmalı ve beslenmenizde mutlaka vitamin desteği almalısınız. Biraz özen ve bakımla saçlarınızın daha hızlı uzadığını ve harika bir görünüm kazandığını göreceksiniz.

Saçların Uzamasını Engelleyen Etkenler

Saçların uzamasını engelleyen en önemli nokta kırılmalar, uçuşmalar ve kırık uçlarıdır. Saçların kırılmasına neden olan birçok faktör vardır. Bunların başında yanlış yıkama, saç uçlarını gereken sıklıkta kısaltmama ve yanlış fırçalamadır. Bunlara huzursuz uyuma, yanlış beslenme ve saç şekillendiriciler de eklendi mi kırılmalar daha da artar. Saç yapısını bilmeden iyi geleceği düşünülerek yapılan saç bakımları bazen saçları aşırı derecede yıpratabilir. Bu konuda da dikkatli olmak gerekir. Doğru bakım ürünleri ile etkili bakım yapılarak sağlıklı uzun saçlara kavuşmak hiç de zor değildir.

Saçları Çabuk Uzatan Mucizevi Formül

Bu karışım saçlarınızda dökülme varsa tedavi edecek ve saçlarınızın hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Malzemeler

Saçınıza yetecek ölçüde kına
2 yumurta sarısı
2 yemek kaşığı yoğurt
1 tatlı kaşığı limon suyu

Uygulama Şekli

Malzemelerin tamamını karıştırın. Karışım çok koyu olursa yoğurt suyu ile inceltebilirsiniz. Karışımın kıvamı kek hamur gibi olacak.
Hazırlanan karışımı saç diplerinize ve saçlarınıza uygulayın.
1,5 saat sonra ılık su ile şampuan kullanarak yıkayın.

İçin Farklı Bir Uygulama

Malzemeler

2 tatlı kaşığı çörek otu
2 tatlı kaşığı susam
1 yumurta sarısı

Uygulama Şekli

 Susam ve çörek otunu yağı çıkacak şekilde ezin. Karışıma yumurta sarısı ilave ederek karıştırın. Saç diplerinize masaj hareketleri ile uygulayarak 15-20 beklettikten sonra ılık su ile sadece durulayın. Saçların sağlıklı ve hızlı uzaması için haftada 1 defa yapmalısınız.

Saçlara Bakım Yaparak Hızlı Uzatan Maske

Malzemeler

Yarım olgun avokado
2 tatlı kaşığı üzüm çekirdeği yağı
2 tatlı kaşığı soya yağı

Uygulama Şekli

Avokadoyu iyice ezin, içine diğer malzemeleri ekledikten sonra saç diplerinize uygulayarak streç filmle sarın. 1,5 saat beklettikten sonra yıkayın. (7 günde 1 kez yapın)

Saçları Çabuk Uzatırken Kırılmaları Önleyen Maske

Malzemeler

15 gram entele otu (aktarlarda bulabilirsiniz)
2 yemek kaşığı badem yağı
2 yemek kaşığı bepanthene
1 saç bonesi

Uygulama Şekli

Önce saçlarınızı yıkayın. Entele otunu 1 çay bardağı su ile 3 dakika kaynattıktan sonra ılımaya bırakın. Ilıyan entele otu suyuna diğer malzemeleri de ilave ederek iyice karıştırın. Nemli saç diplerinize ve saçlarınıza yedire yedire uygulayın. Saçlara bone takarak dıştan saç kurutma ile kurutun. Kurutma işleminden sonra boneyi çıkartmadan 15 dakika daha bekletin, ardından boneyi çıkartarak ılık su ile yıkayın.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.