Saçlar İçin Yaz Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçlar İçin Yaz Bakımı Nasıl Yapılır?

SAÇLAR İÇİN YAZ BAKIMI NASIL YAPILIR?

Güzelliği tamamlayan etkenlerin en başında, bakımlı saçlar gelmektedir. Saçlarınız sağlıklı, bakımlı ve güzel bir görüntüye sahip olduğunda, hem alımlı hem de güçlü görünmeniz mümkündür. Bu nedenle saç bakımının önemi büyüktür. Saçlarınız her mevsimde bakım ihtiyacı duymaktadır. Ancak yaz aylarında deniz, güneş, nemli hava gibi etkenler saçların daha da yıpranmasına neden olduğu için, bu mevsimde saç bakımına daha fazla dikkat etmek gerekir.

SAÇLAR İÇİN YAZ BAKIM ÖNERİLERİ

Güneşin zararlı ışınlarının, saçlara zarar verdiği bilinmektedir. Saçta bulunan nemin azalmasına sebep olan ışınlar, saçlarınızın mat, güçsüz ve cansız bir görünüm almasına sebep olur. Bu nedenle saçlarınıza yaz aylarına özel bakımlar uygulayarak, daha canlı, güçlü ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz.
İşte yaz aylarında saçlarınıza uygulayabileceğiniz, saç bakım önerileri;

 

1) SAÇLARA YAĞLAR İLE YAPILABİLECEK BAKIM ÖNERİSİ

Yaz aylarında oluşan sorunların önüne geçmek için saçlara argan yağı uygulamak, en doğru seçim olacaktır. Argan yağının saç yapısını yenileyici özelliği bulunmaktadır. Argan yağı kullandığınızda, saçlarınız eski parlaklığına kavuşacak ve kaybettiği nemi kazanarak, daha canlı görünecektir. Güneşin zararlı ışınlarından saçlarınızı korumak istiyorsanız, çuha çiçeği yağını da kullanabilirsiniz. Çuha çiçeği yağının içeriğinde omega 6 yağ asitleri ve bolca E vitamini bulunmaktadır. Böylelikle saçlarınızı beslemiş ve sağlıklı görünmesini sağlamış olursunuz.

 

2) SAÇLARA ZARAR VEREN İŞLEMLERE SON VERİN

Saçlarınızı şekillendirmek için kullandığınız bazı aletler saçınıza fazla ısı temas ettirdiği için, saçlarınızda kırılmaya ve mat bir görüntüye sebep olacaktır. Bu nedenle yaz mevsiminde doğal görünümlü saç modelleri kullanarak, bu işlemlere bir süre ara verebilirsiniz. Eğer saç şekillendirmek konusunda ısrar ediyorsanız, dalgalı saçlar için nemli saçlarınızı örerek bir gece bekletmeniz yeterli olacaktır.

 

3) GÜNEŞİN ZARARLARINDAN SAÇLARINIZI KORUMAK İÇİN KREM KULLANIN

Saçlar İçin Yaz Bakımı Nasıl Yapılır?
Yaz sıcaklarında saçlarınızın doğrudan güneş ışınlarına maruz kalması, saçlarınızın sağlığı açısından zararlı bir durumdur. Bu nedenle mecbur kalmadıkça saat 11 ile 3 arasında güneş gören alanlarda bulunmayınız. Eğer dışarı çıkmak zorundaysanız, saçınızı korumanızı sağlayacak şapka, bandana gibi aksesuarları kullanabilirsiniz. Ayrıca güneşten saçlarınızı korumak için, içeriğinde güneşten koruyucu faktörler bulunan saç kremlerini de deneyebilirsiniz. Bu özelliklere sahip bir saç kremini, güneşe çıkmadan önce saçınıza uyguladığınız zaman, güneşin saçınızı cansızlaştırmasını engellemiş olursunuz. Saçlarınız yaz sıcaklarında daha fazla neme ihtiyaç duyacağı için, şampuanlarınızı da nemlendirici özelliği olan ürünlerden seçmenizde fayda var.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.