Saç Maskesi Tarifleri

Saç Maskesi Tarifleri

Saç bakımı pek çok insanın önem verdiği bakım türlerindendir. Önceden genelde kadınların yaptığı saç bakımı son dönemlerde erkekler arasında da yaygın hale gelmiştir. Gür, dolgun ve sağlıkla saçlara sahip olmak kadın erkek fark etmeden her insanın hayalleri arasındadır. Bu hayale kavuşmak günümüzde o kadar da imkânsız değildir. Hem doğal yöntemlerle hem de bakım ürünleri ile saçlarda istenilen görüntüye kavuşmak mümkündür. Herkesin ortak amacı olduğundan dolayı halk arasında saçlara uygulanan birçok bakım maskesi yaygındır. Saç bakımı için temel olarak yapılması gerekenler bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi saçı temiz tutmaya özen göstermektir. Diğer yöntemler ise düzenli olarak saçın kırıklarını aldırmak, fön, boya gibi işlemleri en aza indirmek, saça bakım için saç maskesi uygulamak olarak sıralanabilir.

Saç Maskeleri

Saç Maskeleri Nelerdir?

Saç bakımı için uygulanan sayısız saç maskesi türü bulunmaktadır. Saç tipine göre bu maskeler olumlu sonuçlar vermektedir. Ancak yanıt süresi değişkenlik göstermektedir. Şimdi bu maskelerden bazılarının tarifini öğrenelim.

Bal Maskesi Tarifi: Bu maske için lazım olan malzemeler bal ve zeytinyağıdır. 3 yemek kaşığı zeytinyağı ve 2 yemek kaşığı bal yeterlidir. Ayrıca saçı sarmak için de boneye ihtiyaç vardır. Bal ile zeytinyağı birbirine karıştırılır. Hazırlanan bu karışım saça iyice sürülür. Daha sonra saç bone yardımı ile güzelce kapatılır. Ortalama on beş dakika bu karışım saçta bekletilir. Bekledikten sonra şampuanla saç yıkanarak temizlenir. Bu maske ile saçlarda parlak ve sağlıklı bir görünüm elde edilir.

Yıpranmış Saçlar İçin Maske Tarifi: Maske için gerekli malzemeler bir tane muz, maden suyu ve birkaç damla badem yağıdır. Maskeyi hazırlarken badem yağı ile muz iyice karıştırılır. Ardından bu karışım saç diplerine sürülür. Masaj yaparak sürmek daha etkili olacaktır. Genel bekleme süresi olan on beş dakika boyunca maske saçta bekletilir. Daha sonra maden suyu ile saç durulanır ve şampuan ile birlikte iyice yıkanır.

Elektriklenen Saçlar İçin Maske: Sıklıkla fön çekilen ya da nemini kaybeden saçlarda elektriklenme sorunu ortaya çıkmaktadır. Bundan kurtulmanın doğal çözümü bal kullanmaktır. Bir yemek kaşığı bal bir litre su ile karıştırılır. Saçlar şampuanlandıktan sonra durulama suyu bu hazırlanan su ile yapılır. Bu su her saç yıkamasında kullanılmalıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.