Ruj Seçiminiz Nasıl Bir İzlenim Yaratıyor?

Ruj Seçiminiz Nasıl Bir İzlenim Yaratıyor?

Ruj Seçiminiz Nasıl Bir İzlenim Yaratıyor?

Kadınlar, görünümlerine çok önem verirler ve bu nedenle makyaj malzemelerine bütün kazançlarını yatırmaktan, pahalı makyaj malzemeleri satın almaktan çekinmezler. Kadınlar olarak, birbirimize güzel görünmenin dışında bunları aslında karşı cinse güzel görünmek, beğenilmek için yapıyoruz. Özellikle hiçbir kadının vazgeçemediği rujlar, hayatımızda büyük bir önem taşıyor. Peki erkekler, kullandığımız rujlara ve renklerine nasıl tepkiler veriyor, kadınlar hakkında neler düşünüyor? İşte, uzmanlardan alınan görüş ve önerilere göre; erkeklerin kullandığınız ruj rengine göre hakkınızda düşündükleri…

Doğal Renk

Ruj Seçiminiz Nasıl Bir İzlenim Yaratıyor?

Dudağınıza hiç ruj sürmemeniz ya da çok doğal ve belli belirsiz bir ruj kullanmanız, doğal olurken yanlış bir izlenim yaratmanıza neden olabilir. Eğer çok düzgün ve dolgun dudaklara sahip değilseniz; bu görünüm sizin için ideal değildir. Erkekler bir kadının önce gözlerine, ardından da dudaklarına baktıklarından; sizin bu doğal görünümün bir makyaj taktiği olduğunu fark etmemeleri, gördüklerine göre de dikkat çekici dudaklar yerine şekilsiz ve ince dudaklarınız olduğunu düşünmeleri kuvvetle muhtemel.

Pembe Ruj

Ruj Seçiminiz Nasıl Bir İzlenim Yaratıyor?

Pembenin farklı tonları olsa da; doğru ve çok abartılı durmayan bir tonu bulunduğunda erkekler bunu çok beğeniyor. Biraz eğlenceli, biraz romantik bir yapınız olduğunu, kendinize güvendiğinizi, eğer sade makyaj yaptıysanız ve bunu pembe rujla tamamladıysanız hafif maceraperest yapınızı tahmin edebiliyorlar. Tabi parlak renklerde kıyafetler giymişseniz ve çok karıştırmışsanız; pembe ruj kullanmanız, güzel görünmeniz yerine avam bir görüntü sergilemenize neden olabilir.

Kırmızı Ruj

Ruj Seçiminiz Nasıl Bir İzlenim Yaratıyor?

Kırmızı ruj, erkekler tarafından çok beğenildiği ve kadınsı bir görünüm sağladığı düşünülerek çok tercih edilir. Aslında kırmızı ruj kullanmak, denge isteyen bir iştir. Dikkat çekme konusunda size yüksek performans sağlayabilecek olan kırmızı ruj; doğru ton, doğru kıyafet ve doğru yer seçildiğinde karşınızdaki erkeği kendinize hayran bırakmanıza neden olabilir fakat günlük makyajınızla, alakasız kıyafetlerle kullanırsanız; erkekleri kendinizden soğutmanız da olası bir ihtimaldir.

Turuncu Ruj

Ruj Seçiminiz Nasıl Bir İzlenim Yaratıyor?

Eğer turuncu ruj kullanmayı seviyorsanız; erkekler tarafından eğlenceli algısı yarattığınızı bilmeniz gerekir. Sizi çekici bulmaları ve öpmek istemeleri söz konusu olmayabilir ama sizi ilk kez görenler için, eğlenceli ve güzel bir izlenim bıraktığınızı bilmenizde fayda var.

Mürdüm ve Bordo Ruj

Ruj Seçiminiz Nasıl Bir İzlenim Yaratıyor?

Bu iki renk ve arasındaki tonlarda olan rujlar, yalnızca beyaz tenli kadınlara yakışıyor. Oldukça etkileyici bir imaj elde etmenizi sağlayabilecek olan bu renkler, eğer ona uygun bir kombininiz de varsa çok güzel görünmenize, bütün gözlerin üzerinizde olmasına da olanak tanıyabilir. Saçlarınız açık renklerdeyse yine bu ruju kullanmaktan kaçının çünkü erkekler, açık tenli ve açık renk saçlı kadınlara böyle iddialı ve koyu rujları yakıştırmıyor; basit buluyor.

Metalik Ruj

Ruj Seçiminiz Nasıl Bir İzlenim Yaratıyor?

Metalik renkler, annelerimizin gençlik zamanlarında kaldı; kalmalı. Erkekler için hiçbir çekiciliği olmayan, yaşlı ve sıkıcı görünmenize neden olan, marjinal olmaya çalıştığınızı fakat beceremediğinizi düşünmelerine yol açan metalik rujlar, eğer gerçekten bir Lady Gaga farklılığına sahipseniz; size yakışabilir ama günlük kıyafetlerinizle hiç de güzel durmuyor; bizden söylemesi…

Siyah Ruj

Ruj Seçiminiz Nasıl Bir İzlenim Yaratıyor?

Eğer bir moda çekiminde ya da tasarım bir elbiseyle birlikte bir davette değilseniz; siyah rujunuz rockçı bir kız izlenimi yaratacak, çoğu erkek bu görünümünüzü itici bulacaktır. Farklı olan her şey ilgi çekmez; kombinlerinize uygun ruj rengini seçmeniz ve kendinize yakıştırmanız çok önemlidir; unutmayın.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.