Pürüzsüz Bir Cilt’e Sahip Olmak

Pürüzsüz Bir Cilt’e Sahip Olmak

Günlük yapılan cilt bakımları zamana yenilmeden, vücudu ve cildi taze tutar. Pürüzsüz bir ten ve bebek yumuşaklığında bir cilt şüphesiz herkesin hayalidir. Bitkilerden gelen güzelliği, cildimizle bağdaştırmalı ve bir bütünlük sağlamalarını amaçlamalıyız. Bu sayede geç yaşlanacak ve gerçekten hissettiğimiz yaşta görünmek için kendimizi hazırlamış olacağız.

Vücudumuzu haftada 1 defa olmak üzere tatlı badem yağı ile iyice ovalım. Parmak uçlarıyla masaj yaparak badem yağını kurumuş cildimize yedirelim.

Diğer bakım ürünü de bir kase dolusu halis gül suyu. Gül suyunu ve yapraklarını vücudumuza iyice yedirerek masaj yapalım. Mis gibi kokusu tenimize hapsolacak ve pürüzsüz bir cilt için gereken her şeyi yapacaktır. Gülden gelen güzellik yüz ve vücut için çok doğru bir tercihtir. Bitki yağları bir çok kadın tarafından kullanılır ve sevilerek tercih edilir. Susam yağının her açıdan vücuda faydası vardır. Aynı şekilde susam yağını da bacak ve dirseklere sürerek çatlamaları önleyebiliriz. Aktarlardan kolayca temin edilen bitki yağlarını vücuda masaj olarak yapabilir ve rahatlama sağlayabiliriz.

Bunun yanı sıra okaliptüs vücuda canlılık veren bir bitkidir. Yağını vücuda sürerek hücrelerin harekete geçmesini sağlarız. Gülün her şeyin den faydalanmak bir doğa harikasının bize sunduğu güzellikten başka bir şey olamaz. Gül yağının tüm vücuda nüfuz ederek dairesel hareketlerle masaj yapalım. Gül yağının harika kokusunu cildimize taşımak için haftada 1 kere bu uygulamayı yapabiliriz. Pürüzsüz ve son derece sağlıklı görünen bir cilt bir adım ötemizdedir. cildin hava almasını ve vücudun oksijen almasını sağlar. Papatya, sandal ağacı ve yasemin yağlarının her birinden 5 damla olmak üzere geniş ve büyük bir kabın içine suyla beraber koyalım. Bu suyla yüzümüzü ve tenimizi pamuk yardımıyla silelim. Son derece rahatlatıcı ve bebek yumuşaklığında bir ten için çok geç kalmış sayılmayız.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.