Porselen Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır?

Porselen Makyaj Nedir ve Nasıl Yapılır?

Nedir ve Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda son günlerde adını çok sık duymaya başladığımız porselen makyaj hakkında bilgi vereceğiz. Makyaj yaptırmak için kuaföre veya güzellik merkezlerine gittiğimizde, makyözün normal makyaj mı porselen makyaj mı sorusuyla çok sık karşılaşır olduk. Özellikle nişan düğün gibi özel günlerde başvurduğumuz makyaj türü oldu porselen makyaj. Peki ne demek bu porselen makyaj ve normal makyajdan farkı ne?

Porselen makyaja Japon gençler öncülük etmektedir. Onların beyaz yüzlerinde keskin ve çarpıcı ve yüzlerinin belirli kısımlarını vurgulayıcı bir şekilde yaptıkları makyaj çok dikkat çekmiş ve ülkemizde de yayılmaya başlamıştır. Özellikle düğünlerde gelinlere yapıldığından gelin makyajı adıyla da bilinir.

Bu makyaj, diğer makyajlardan farklı olarak, çok daha kaliteli ve pahalı kozmetik ürünleri kullanılarak çok daha profesyonelce yapılmaktadır. Örneğin; porselen makyajda günlük pudralar yerine kapatıcı özelliği diğerlerine göre çok daha yüksek olan ve bu yüzden taş pudra adı verilen pudralar kullanılmaktadır. Aynı şekilde, kullanılan göz farları ve diğer kozmetik ürünler de günlük kullandıklarımızdan farklı olarak daha yüksek kalitelidir. Kullanılan kozmetik ürünlerinin en önemli özelliği su bazlı olmalarıdır. Böylelikle; su, gözyaşı ve terden kesinlikle etkilenmezler. Gerçekten kaliteli malzemelerle kurallarına uygun yapılan porselen makyaj ortalama 2 gün dayanabilir. Kaliteli ürünlerle yapılması ve dayanıklılığı sebebiyle diğer makyajlardan oldukça pahalıdır.

Makyaj yapılacak kişinin cildi öncelikle temizlenir ve nemlendirilir. Daha sonra ciltteki pürüzlerin kapatılması için taş pudra ve isteğe bağlı farklı kapatıcılar uygulanır. Yüzünüzün hangi kısmını ön plana çıkmasını istediğinizi seçtikten sonra geri kalan kısım hafifçe gölgelendirilir. Daha sonra istediğiniz renk göz makyajı da yapıldıktan sonra dayanıklılığını arttırmak için makyaj sabitleyici kullanılarak makyaj tamamlanır.

Porselen makyajın amacı kişinin yüz hatlarını en doğal şekilde ön plana çıkarmaktır ve bu işi bilen uzmanına yaptırmak gerekir. Bu yüzden herhangi bir kuaför salonlarından ziyade güzellik merkezlerindeki uzmanlara yaptırmanız sizin yararınıza olacaktır.
Porselen makyajın en güzel yanı yüzünüzde bir sürü kozmetik maddesi olmasına rağmen doğal ve pürüzsüz diğer bir deyişle bebek gibi görünmesidir. Her ne kadar rahat kullanımı olsa da sürekli yaptırılması tavsiye edilmez çünkü porselen makyaj sırasında cilde sürülen ürünler cildi bir tabaka gibi örterek nefes almasını engeller. Bu yüzden günlük kullanım için sıradan makyajı seçmeniz sağlığınız açısından daha iyi olacaktır.

Porselen Makyaj Resimleri

 

 

 

 

 

 

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.