Popüler Saç Renkleri

Popüler Saç Renkleri

, İsimleri ve Hangi Hangi Tene Yakışır?

Kadınlar için, saç rengi ve modeli oldukça önemlidir. Yapılan araştırmalarda kadınların, yılda 2 kez saç rengi değiştiriyor. Bu süreçte ise ideal saç rengini arıyor.

Saçımızın rengini değiştirirken, özellikle yılın trend renklerini arar ve onları seçeriz.

Peki, hangi saç rengi, hangi ten rengindeki kadına daha çok yakışıyor? Bu yazımızda bunları hep birlikte öğreneceğiz.

Açık Kumral

Bu saç rengi genellikle, kumral ve beyaz tenli kadınlara uygun bir renk. Genelde de bahsettiğimiz ten rengine sahip kadınlar kullanıyor. Bu rengi saçınızda tamamen kullanmak istemezseniz, uçlarına ombre yaptırarak kullanmayı deneyebilirsiniz.

Küllü Kumral

Özellikle açık tenli kadınlara yakışan bu renk, kumral ve diğer ışıltılı açık renklerin birleşimi ile elde ediliyor.

Koyu Kumral

Ülkemizdeki pek çok kadının doğal saç rengi olan bu renk, dünyada en çok tercih edilen renklerden biridir. Özellikle buğday tenli kadınlara, çok yakıştığını söyleyebiliriz.

Kızıl

Özellikle renkli gözlü kadınlara, oldukça yakışan bu rengi, sıcak tenli olarak tabir edilen kadınlar tercih etmeli.

Kestane

Ev ortamında kendiniz boyayarakta elde edebileceğiniz, hemen hemen tüm ten renkleriyle uyum sağlayan ve oldukça sık tercih edilen renklerinden biridir, kestane.

Bakır

Kızıl saç renginden, birkaç ton açık bir renk olan bakır saç rengi, genellikle budğay ve açık tenlerle uyum sağlıyor. Evde genellikle hüsran ile sonuçlanıp, farklı tonlar ortaya çıktığı için, bu rengi kuaförde boyatmakta fayda var.

Siyah

Saç renkleri arasında bir klasik olan siyah, mavi siyah, mor siyah gibi renk tonlarıyla da kullanılan bir renktir. Özellikle beyaz tenli ve belirgin kaş ve göz hatlarına sahip kadınlarda, çok iyi durduğunu söyleyebiliriz. Daha kırık bir tonunu tercih etmek istiyorsanız, bahsettiğimiz şekilde mavi siyah, mor siyah gibi tonları da tercih edebilirsiniz.

Karamel Kahve

Özellikle koyu saçlara uygulandığı zaman, daha uzun süre saçta kalıcılık sağlayan bu renk, kumral tenli bayanlara çok yakışmaktadır.

Sarı

Saç renkleri arasında, bir diğer klasik renk tonu olan sarı, özellikle açık tenli kadınlarda çok şık duruyor. Koyu tenli kadınların pek tercih etmemesi gereken bir renk olan sarıyı, mutlaka kullanmak istiyorsanız, saçlarınızın arasına ufak gölgeler attırarak kullanabilirsiniz.

Ancak az öncede bahsettiğimiz üzere, kumral tenlilerde dahil, özellikle esmerlerin uzak durması gereken bir renk.

Gri

2015 yılında gündeme gelen ve 2015- sezonunda hala trend olan renklerden birisi gri saç rengidir. Hemen hemen her ten rengine uyum sağlayan bu renk, içlerine yapılan rengarenk balyajlar ile kullanılabiliyor. Hüsrana uğramak istemeyen kadınlara, kuaförde boyatmalarını ve evde denememelerini öneriyoruz.

Daha özel renklerinde bulunduğu, saç kataloglarına göz atarak seveceğiniz bir rengi kuaförünüze danışarak yaptırmanız, en sağlıklı tercih olacaktır. Buzlu şeftali, açık pembe, gizemli karadut gibi daha bir çok rengin kimlere yakışacağını ise bir diğer yazımızda anlatacağız.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.