Minoksidil Nedir Nasıl Kullanılır?

Minoksidil Nedir Nasıl Kullanılır?

nedir nasıl kullanılır

Saç çıkarma losyonları, pek çok farklı kimyasal olarak üretilebilmektedir. Elbette ki bu sektörde, FDA onaylarını almış, etkileri kanıtlanmış ve kesin çözümlü ürünlerde bulunuyor denilebilir. Her ne kadar % 100 etki sunmasa da, etkisi kanıtlanmış olan üründen saç çıkarıcı losyon olarak bahsedebilmemiz mümkünüdür.

Minoxidil hakkında

Bu ürün, saç, sakal çıkarıcı losyon olarak tanımlanıyor. Önceki yıllarda, kalp ve damar hastalıklarında ve tansiyon hastalıklarında kullanılan minoksidil, daha sonrasında saç çıkarma etkisi araştırılarak formüle edilmiş. Erkekler için % 5 formüle edilmiş olan bu ürün, oldukça etkili çözümler sunmakta yardımcı.

4 aylık kullanım

Etkilerinden olumlu bir şekilde yararlanmak istiyorsanız, 4 aylık bir kullanım gerçekleştirmeniz gerekiyor. İlk 2 aylık kullanımlarda etkisini gösteren bu ürün, 4 aylık bir kullanım sonrasında daha ciddi bir görünüş farkını sizlere sunabilecektir. Her haftanın sonuçlarını fotoğraflayabilir ve etkilerinden hafta hafta bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kullanımı hakkında bilinmesi gerekenler

Her ne kadar kullanımı kolay olan bir ürün olsa da, şunlara göz atılabilir.

  • Sabah ve akşam kullanımı önerilmektedir
  • Etkilerinden faydalanabilmek için sürekli kullanım gerekmektedir
  • Kullanım esnasında saç hücrelerini beslemesinden dolayı yeni saçları kullanıcısına sunacaktır
  • 4 aylık kullanım sürecinde, kullanıma ara verilmemelidir
  • Losyon yolunu açabilmek üzere, uygulanacak derinin kirden, yağ ve tozdan arındırılması gerekiyor
  • Losyon parmak ile yedirilerek, gözeneklere teması sağlanır
  • Yıkanması için ise kuruması beklenmesi gerekiyor

Genel olarak kullanım hakkında detaylar bunlardır. Kullanım miktarı, uygulanacak yere göre değişecek olurken, ürün üzerinden de detaylı bilgiler alınabilir.

Orijinal ürün seçimi

Sağlıklı seçimler yapmak, her zaman daha sağlıklı sonuçlar sunacaktır. Bunun için tercih edilen ürünlerin orijinal ve faturalı olması gerekiyor. Bu ürünlere ise eczaneler kapsamında kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.