Makyaj Sırları (Yüz Şekline Göre)

Makyaj Sırları (Yüz Şekline Göre)

 (Yüz Şekline Göre)

Bazı ipuçları ile ideal yaparak siz de hem doğal hem de daha güzel görünebilirsiniz. Peki ne yapmanız gerekiyor? Öncelikle tipinizi saptamanız gerekiyor.

İri Yüz ve Belirgin Hatlar

Eğer buğday tenli, kahverengi gözlü ve hatlarınız belirgin ise, göz makyajınızı yaparken ten rengi far kullanabilirsiniz. Ayrıca kahverengi ile gölgelendirme yapabilirsiniz. Bakışlarınızın daha derin görünebilmesi için göz içine beyaz kalem sürebilirsiniz. İlave kirpikli rimel veya takma kirpik kullanabilirsiniz. Ruj ve allık renkleri ise pastel tonlardan seçmelisiniz.

Renkli Gözler Belirgin Dudaklar

İri ve renkli gözleriniz ve göze çarpan bir dudak yapınız varsa, kesinlikle koyu ve belirgin tonlardan kaçınmalısınız. Gözler için eyeliner mutlaka çekilmelidir. Çünkü renkli gözler için netlik kazandırır. Göz kalemi aynı efekti vermeyebilir. Önemli bir husus da iri gözler ve dudaklar arasındaki dengeyi sağlamak için elmacık kemiklerini allıkla belirgin kılmak gerekiyor.

Küçük Yüz ve Birbirine Yakın Gözler

Eğer gözleriniz küçük, burun ve dudak mesafeniz birbirine oldukça yakın ve dar bir yüzünüz varsa, dikkatli bir makyaj hilesi ile olduğunuzdan daha güzel görünmeniz mümkündür. Göz makyajında gölgelendirme asla yapmayın. Göz kalemi ile kirpiklerinizin diplerine minik noktalar kondurun ve dağıtın. Kirpik diplerine siyah kalem çekin ve takma kirpik takın. Böylece gözleriniz daha büyük görünecektir. Dudaklarınız ince ve orantılı ise istediğiniz renkte ruj ve allık kullanabilirsiniz.

Oval Yüz ve Orantılı Göz, Burun ve Ağız

Yüzünüz orantılı ve oval ise çok şanslısınız. İstediğiniz gibi makyaj yapabilirsiniz. Gözler renkliyse önce gözkapaklarına ince bir tabaka kapatıcı sürüp, bronz, kızıl veya mürdüm tonlarında far sürebilirsiniz. Elmacık kemiklerinize dudaklarınızdan hafifçe başlayıp kulaklarınıza doğru belirginleşen bir gölgelendirme yapın. Teniniz ve saçlarınız açık renkse kaşlarınızı hafifçe belirginleştirmenizde yarar vardır. Böylece göz makyajınız daha net görünecektir.

Çekik Badem Gözler ve Üçgen Bir Yüz

Gözleriniz çekik ve yüzünüz de üçgen şeklindeyse göz makyajınızı belirgin olarak yapabilirsiniz. Siyah göz kalemi kullanarak göz kapağını boyayın ve smoky denilen buğulu bir görüntüye kavuşana kadar dağıtın. Üzerinden dikkatle kırmızı bir farla çok hafifçe dokunursanız seksi bir bakış elde edersiniz. Allık ve ruj pastel renklerden seçilebilir. Böylece dikkat gözlere çekilecek ve yüzün şekli ideal olarak görünecektir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.