Lazer Epilasyon Yaptırmak

Lazer Epilasyon Yaptırmak

Lazer Epilasyon Sağlık Bakanlığı yönetmeliği ile artık sadece sağlık kuruluşlarında yasal olarak yapılabilmektedir.

Hekim denetimi olmadan güzellik salonlarında yapılan lazer yasal olarak yasaklanmıştır.

Lazer Epilasyon Nedir

Tüm dünyada milyonlarca insan, istenmeyen tüylerden kurtulmak için para ve zaman harcamaktadır. Geleneksel yöntemler, traşlama, ağda, kıl dökücü, kimyasal maddelerin kullanılması, elektroliz yöntemi olsa da kısa süreli etkili oldukları için bunlardan hiçbiri ideal değildir. Aynı zamanda bunlar bıktırıcı olabilmektedir.

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için yeni yöntem arayışları, lazer teknolojisinin buluşuyla yeni bir yön kazanmıştır.

Bu amaçla kullanılan lazerler ve ışık kaynakları şunlardır;

Lazer Epilasyon Türleri

 • Alexandrite lazer epilasyon ( 755 nm dalga boyu )
 • Ruby lazer ( 694 nm)
 • Diod lazer ( 800-810 nm )
 • Yoğun ışık kaynakları ( 590-1200 nm )
 • Nd: yağ lazer ( 1064 nm )

Çevre deri dokusuna hasar vermeksizin, hedeflenen deri yapısının hasar görmesi prensibine dayanan ‘selektif fototermoliz’ teorisini temel alan bu yöntemler ışık ve Deri arasında en uygun etkileşime olanak sağlamaya yönelik tedavilerdir.

Sonuç olarak, kıl folükülündeki melanin pigmentini hedefleyerek çevre dokuya zarar vermeden kıl follikülünü termal hasar ile seçici olarak harabeden bu teknoloji, kılın büyümesini bozarak kalıcı olmaktadır.

İSTANBUL TIP MERKEZİN’DE, 2008 yılından beri Alexondrite lazer kullanmakta iken 2016 yılında daha etkili olan, hem Alexandrite lazer hem Nd: yağ lazeri bir arada kullanabilen yeni bir sisteme geçilmiştir.

Alexandrite lazer’imiz, soğutucu teknolojisine sahip ödüllü bir lazerdir, FDA onayı vardır. Nd yağ lazer ise ince kılları, sırt kılları ve yüz bölgesi kıllarında etkisi kanıtlanmıştır.

Alexandrite lazer teknolojisi, yan etki riski minumum olan bir cihazdır. Cihazımızın üstünlükleri;

Lazerimizde, pulse genişliği ayarlanabilir geniş bir yelpazeye sahip olduğundan, tüm cilt tiplerinde uygulanabilmekte ve başka bir lazer arayışı içine girilmesine ihtiyaç bırakmamaktadır. Cihazımız, hava soğutmalı 1-6 kademe ile ısıyı kontrol edebilen, maximum -4 C sürekli soğuk hava verebilen bir soğutucu sistemi ile koordineli çalışan bir cihaz olup, estetikle cerrahi ve dermatogların tercih ettiği bir teknolojik sisteme sahiptir.

Ayrıca soğuk jel uygulamasına ihtiyaç duyulmamaktadır. Cihazın bir diğer avantajı, artış yaparken cilde temas etmemesidir. Bu da özellikle hijyenin önemli olduğunu genital bölgelerde büyük önem taşımaktadır.

İŞLEM SÜRESİ:

Ortalama iki ay ara ile 5-6 seans gerekmektedir bu, 8-10 seansa da çıkabilmektedir. Kılların siyah, kalın olduğu, cilt renginin açık olduğu kimselerde başarı oranı yükselmektedir. Lazer uygulamasına başlamadan önce, gerek görüldüğü taktirde Dermatolog doktor tarafından hasta muayene edilmekte, hormon bozukluğu var mı varsa gerekli testler değerlendirildikten sonra hasta işleme alınmaktadır. Kullandığı ilaçlar sorulmakta, hastanın allerjisi olduğu maddeler sorulmaktadır.

KİMLERE LAZER UYGULANMAZ

 • Bronz ciltlere uygulanmaz, Hormon tedavisi görenlerde seans sayısı artmaktadır tetrasiklin gibi ışığa karşı duyarlığı arttıran ilaç kullananda dikkatli olunmalıdır.Bu leke riskini arttrır.
 • Reacutte kullananlar 1 ay kadar önce bu ilacı kesmiş olsalar daha güvenilir olur .İlaç kesilmemişse uygulayıcının enerji seçiminde çok dikkatli olması gerekir.
 • Işığa duyarlığın arttığı ( kollegenaz ) gibi hastalıklarda lazer uygulanmaz
 • Aktif uçuk, siğil olan bölgelerle lazer uygulanmaz ( lazer buralarda hastalığın yayılmasına neden olabilir )
 • Yara ,nedbe varsa lazer uygulanmaz.
 • Ben (nevüs) üzerine lazer atışı yapılmaz.

LAZER SONRASI NELERE DİKKAT EDİLMELİ ,

 • Mutlaka güneş koruyucu sürülmeli
 • Kese, peeling gibi tahriş edici işlemler yapılmamalı
 • Nemlendirici sürmeli
 • Seans aralarında kıl köklerine dokunulmamalıdır. Çok rahatsız eden bir durum olursa makas ile kıl kısaltabilirler.
 • Seanslara düzenli olarak gelmeli

Lazer Epilasyon Yaptırmak

YAN ETKİLERİ

Nadir olarak görülebilen yan etkileri şunlardır;

 • Kızarıklık olabilir genelde 1-2 s. sürer geçer nadiren birkaç gün sürebilir krem tedavisi, soğuk kompres, iyi gelir
 • Ödem olabilir, MAKSİMUM 2 günde geçer
 • Sivilcelenme (folikülit) olabilir. 1-2 ayda max 6 ayda düzelir.

SONUÇ OLARAK

Dermatolog gözetiminde, FDA onaylı soğutmalı lazer teknolojisi ile güvenle 6 yıldır hastalarımıza hizmet vermekteyken artık Nd yag lazeri de bünyemize katmış bulunmaktayız.

Başarımızı, hastalarımızın memnuniyeti ile gözlemlemekteyiz.

Lazer Epilasyon İstanbul

İstanbul lazer epilasyon yapan bir çok güzellik merkezi bulunmaktadır. Ancak sağlık bakanlığı tarafından onaylanmayan bu uygulamalar, tespiti halinde merkez cezalandırılacağı için lazer epilasyon tedaviniz yarım kalabilir. Bu sebeple lazer epilasyon istanbul güzellik merkezlerinde değil de sağlık bakanlığının onay verdiği tıp merkezlerinde hekim gözetiminde yapılmalıdır.

Lazer Epilasyon Şişli

Lazer epilasyon istanbul, lazer epilasyon şişli, lazer epilasyon mecidiyeköy hizmetleri İstanbul Tıp Merkezinde.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.