Lavanta Yağı Saça Nasıl Uygulanır

Lavanta Yağı Saça Nasıl Uygulanır

, son dönemlerde dünyanın en fazla tercih edilen uçucu yağıdır ve lavanta yağının faydaları, majör hastalıkları ve küçük hastalıkları da genelleyerek birçok konuda yardımcı etki bulunmaktadır. Biz sizlere son zamanlarda merak edilen saça nasıl uygulanır, saç için faydaları nelerdir? sorusuna yanıt bulacağız. Şimdi dilerseniz hakkında biraz bilgi verelim.

Lavanta Yağının Saça Etkisi

Saç büyümesi için lavanta yağı kullanımının oldukça popüler ve çok etkili olduğu bilinmektedir. Lavanta yağının saç dökülmesi problemini çözmek için de mükemmel faydaları vardır.

Lavanta ve benzeri gibi uçucu yağlar, cilt ve saç problemleriyle mücadelede yardımcı olan faydalı özellikleri göz ardı edilmeyen son derece popüler yağlardır. Bu ve bunun gibi yağlar saç büyümesini teşvik eder, bunların yanı sıra çeşitli sebeplerden ötürü ortaya çıkabilen saç dökülmesi sorununu da kontrol ettiği bilinmektedir. Lavanta yağı; saçkıran (alopesi) gibi bir dizi saç problemini tedavi etmek adına kullanılan popüler uçucu yağlar arasında gösterilir. Fakat saç büyümesine yardımcı olan bir yağ arama uğraşı içerisindeyseniz, o zaman lavanta yağı sorununuza verilecek en etkili yanıttır. Aromatik kokusu münasebetiyle pek çok kişi tarafından hayran duruma gelen lavanta yağı; giysi ve şampuan kokulandırmada, sabunlarda ve oda spreylerinde oldukça fazla kullanılır. Lavanta bitkisi uykusuzluk, anksiyete ve stres gibi birçok hastalık konusunda da doğal bir çözümdür. Lavanta yağı, temelde lavanta bitkisinin çiçeklerinde yapılan buhar damıtma yoluyla ortaya çıkar.

 

Lavanta Yağının Cilt Bakımındaki Yeri

Lavanta yağı, konsantre formda ya da kullanımdan önce jojoba yağı veya zeytin yağı gibi bir taşıyıcı yağ ile inceltilme işlemi yapılarak kullanılabilir. İşte cilt bakımı konusunda lavanta yağının kullanım bölümlerinden bazıları:

 

Sivilce ve Akne: Lavanta yağını 10 mililitre kadarını günde dört damla gibi aknelerden etkilenen bölgeye sürün.

El ve Ayak Banyosu: Bir kaseye beş damla lavanta yağı ilave edin ve buna ellerinizi ya da ayaklarınızı koyun. Bu yapılan işlem, yorgun ayaklarınızı ve ellerinizi dinlendirici etki gösterecektir.

 

Dudaklara Lavanta Yağı: Eğer güneş yanıklarına maruz kalmış ya da çatlamış dudakları iyileştirmeye çalışıyorsanız, dudaklarınıza lavanta yağından bir damla sürmek iyi bir seçenek olacaktır.

 

Lavanta Yağı İle Deodorant: Koltukaltınıza lavanta yağından iki damla kullanmanız halinde bu hoş bir deodorant etkisi ortaya koyacaktır.

 

Böcekler Tarafından Isırılma: Eğer sivrisinek ısırığı ya da arı sokması benzeri bir böcek ısırığı ile karşı karşıya kaldıysanız lavanta yağından bir damla sürün. Bu şişme yapmayarak aynı şekilde cildi de yatıştıracaktır. Bunun dışında etkili bir böcek kovucudur.

 

Saç Bakımları: Kepeklerden kurtulmak konusunda lavanta yağı ile kafa derisine masaj uygulaması gerçekleştirin. Yanı sıra bitleri ve bit yumurtalarını tedavi etmek adına da bu yağ tercih edilebilir.

 

Lavanta Yağının Diğer Faydaları

Lavanta yağı ile bir baş masajı gerçekleştirmek, uykusuzluğa ve uyku kalitesini iyileştirmeye yardımcı etmen görevi görebilir. Anksiyete, stres ve buna bağlı başka sorunlardan kurtulmakta pozitif etkisi olduğu saptanmıştır. Yeterli uyku ve zihinsel barışınız, saç dökülmesini kontrol altına almada etkili olacaktır. Bunun dışında, kafa derisi masajı kesinlikle kan dolaşımını yükseltir ve bu şekilde saç büyümesine yardımcı etmen görevi görür. Bunların haricinde, düzenli bir şekilde saçın dokusunu iyileştirmek ve saç dökülmesi sorunlarını kontrol etmek adına aşağıda belirtile saç maskelerini kullanabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Papatya Çayı Zayıflatır Mı isimli makalemizde kilo verme, papatya çayı ve papatya çayı kilo verme hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.