Kredi Kartıyla Eyeliner Çekme

Kredi Kartıyla Eyeliner Çekme

Acemiler İçin  ile  Çekme

Eyeliner çekmeye çalışırken ellerin zangır zangır titriyor mu?  Bu sefer düzgün çekeceğim deyip yine yamuk çizgiler mi çekiyorsun? Eyeliner çeken bayanlara mi bakıyorsun? O halde sana mükemmel bir tavsiyemiz var: kredi kartından yardım alarak kusursuzca eyeliner çekme yöntemi…
Eyeliner hemen hemen her bayanın uygulama konusunda hataya düştüğü bir makyaj stilidir. Ancak lere başvurulduğunda korkunun yersiz olduğunu hata yapmanın imkansız olduğunu göreceksiniz. Eyeliner uygulamaya başlamadan önce aşağıdaki adımları takip ederek kusursuzluğa ulaşmayı başarabilirsiniz.. İşte sizi kusursuz eyeliner göz makyajına götürecek adımlar.

1. Adım: Eyeliner Uygularken Gözlerinizi Tutun

Orta parmak ve işaret parmağınızı kullanarak gözün sabitlenmesini sağlayın. Kusursuz bir göz makyajı için gözün sabit durması şart.

2. Adım: En Uygun Formülü Seçin

Eyeliner uygulanırken kullanılan malzemeler de yapmanızda ya sizi hüsrana uğratır ya da kusursuz görünmenizi sağlar. Kusursuzluğu isteyenler kullanacağı malzemeyi iyi seçmeli. Eyeliner bir çok farklı malzemeler ile değişik şekillerde yapılmaktadır. Jel eyeliner, kalem eyeliner ve likit gibi bir çok çeşidi mevcuttur eyeliner de.

Kalem eyeliner günlük hayatta hemencecik uygulanması bakımında oldukça idealdir. Hazırlanma süresi kısıtlı olanlar kalem eyeliner ile mükemmel bir makyaja kavuşabilir.

Jel eyeliner, kremsi bir görünüşe sahiptir. En büyük özelliği ise anında kuruması ve dağılmasına imkan tanımamasıdır. Genelde kalın eyeliner çekmek isteyenler jel eyelineri seçerek kusursuz olma çabasına dahil oluyor.
Likit linerlar ise kuyruklu göz makyajı için en ideal olan türdür. Dramatik bir görünüşe kavuşmak isteyenler bu eyelineri seçerek istediği makyaj stiline kavuşabilir.

3. Adım: Acemileri Kurtaracak Olan En Önemli Yöntem

Acemi eyeliner kullanıcıları kredi kartından yardım alarak televizyonda gördükleri güzel manken, sanatçı, oyuncuların göz makyajı gibi kusursuz makyaj yapabilecek.. Peki kredi kartından nasıl yardım alınıyor? İşte en çok merak edilen sorunun cevabı.

Kredi kartını gözün dış köşesinde (yan kısımda) tutarak kaşın bitiş çizgisine gelmesini sağlayın. Bu şekilde tutarak kredi kartının şeklinden yardım alarak alt kısıma bir uzun veya kısa çizgi olacak şekilde çekin. Bu esnada kredi kartını oynatmamaya çalışın. Aksi takdirde acemilik döneminizi devam edecek, kusursuz makyaj imkansızlaşacaktır.

4. Adım: Göz Kalemi İle Taslak Çizmeyi Unutmayın

Kredi kartını üst kısma yerleştirdiğinizde ilk olarak göz kalemi ile güzel bir taslak çizebilirsiniz. Göz kalemi ile çizdiğiniz taslaktan sonra likit ile üzerinden geçerek hem düzgün bir çizgi elde edebilirsiniz hem de eyelineri kalın çekmiş olursunuz. Genellikle kuaför salonlarında bu tekniğe başvurulur. Kalın bir çizgi elde etmek isteyenler likiti uygulamadan önce göz kaleminden yardım alabilir.

5. Adım: Likit Kurumalı

Üstteki adımları takip ederek eyelineri kusursuzca sürdükten sonra göz kapaklarınızı kapatın ki likit bulaşmadan kurusun. Gözlerinizi kırpıştırmamaya dikkat edin. Aksi takdirde eyeliner her tarafa bulaşır.

Eyeliner uygularken tedirgin davrananlar artık tedirginliği üzerinden atıp mükemmel bir makyaj ile görenlerin hayran kalmasını sağlayacak. Siz de kusursuz bir göz makyajı yapmak istiyorsanız adımları atlamadan takip edip, uygulayabilirsiniz. Eyeliner çekmek artık çok kolay.

 

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.