Koltuk Altı Terlemesini Önleyici Çözüm Önerileri

Koltuk Altı Terlemesini Önleyici Çözüm Önerileri

KOLTUK ALTI TERLEMELERİNİ ÖNLEYEN ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Özellikle yaz aylarında, birçok insanın kabusu olan koltuk altı terlemelerini önlemek için, bitkisel maskelerden ve kürlerden yararlanmak mümkündür. Birçok kozmetik ürünü, koltuk altına uygulandığında gözeneklerin hava almasını engeller ve koltuk altında kararmalar oluşmasına neden olur. Ancak doğal yöntemleri kullanarak, gönül rahatlığıyla bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

KOLTUK ALTI TERLEMESİNİ ÖNLEYİCİ ÖNERİLER

ELMA SİRKESİ: Bir miktar elma sirkesi ile az miktarda suyu karıştırarak hazırlayacağınız karışımı, koltuk altı bölgenize uygulayın ve 20 dakika bekletin. Süre dolduğunda koltuk altınızı temizleyin. Elma sirkesi, koltuk altı terlemesini azaltacaktır. Ayrıca, gün içinde kötü koku oluşmasını da önleyecektir.

LİMON: Koltuk altı terlemesini önleyecek bir diğer yöntem ise, akşam yatmadan koltuk altına limon suyu sürmek olacaktır. Yatmadan önce koltuk altına sürdüğünüz limon suyunu, sabah bir ıslak mendil yardımıyla temizleyin. Gün boyunca, terlemenizde belli bir azalma olduğunu farkedeceksiniz.

KREMLER: Terlemeyi önleyen losyonlar ve kremler yardımıyla, koltuk altı bölgesinde bulunan ter bezi kanallarını tıkamayı amaçlayabilirsiniz. Ancak bu yöntemin etkisi çok uzun sürmediği için, pek fazla tercih edilmemektedir.

KIYAFET: Yaz aylarında özellikle koltuk altının terlemesini engellemek amacıyla, koltuk altlarının nefes almasına müsait kıyafetler giymelisiniz. Bunun için, pamuklu kıyafetler kullanmanız faydalı olacaktır.

BOTOKS: sorunu, botoks tedavisi ile kontrol altına alınabilmektedir. Bu tedavi ile, koltuk altında bulunan ter bezlerine, bazı maddeler enjekte edilmektedir. Bu da koltuk altı terlemesinin önüne geçmektedir.

 

KOLTUK ALTI TER KOKUSUNU ÖNLEMEK İÇİN NELER YAPILABİLİR?

Koltuk altının terlemesi ile birlikte, bir süre sonra kötü kokular duyulmaya başlanır. Bu kokuları önlemek için kozmetik ürünlerinden yararlanacağınız gibi, yine doğal yöntemleri tercih ederekte çözüme kavuşabilirsiniz. Kozmetik ürünleri cildin hava almasını engelleyerek koku gidermeyi amaçladığı için, bu durum kol altı kararmalarına yol açmaktadır.

 

Ter kokusunu önlemek için uygulayacağınız yöntem:

– Kabartma tozu
– Limon suyu

Yarım limon suyunu bir kaba alın. Üzerine hamur kıvamını yakalayana dek, kabartma tozu ekleyin. Bu karışımı hazırladıktan sonra, koltuk altına uygulayın ve 10 dakika bekletin. Daha sonra koltuk altınızı temizleyin.
Bu işlemi haftada 3 kez tekrar ederseniz, ter kokusu sorununun azaldığını göreceksiniz. Ayrıca terlemeyi önlemek için de, günde 1 bardak adaçayı tüketebilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.