Kış Makyajı Nasıl Yapılır? (Ten Rengine Göre)

Kış Makyajı Nasıl Yapılır? (Ten Rengine Göre)

Nasıl Olmalı? ()

Havaların yavaş yavaş soğuması ile beraber kavurucu yaz aylarına veda edip kışa doğru adım atıyoruz. Bununla beraber yazın edindiğimiz tüm moda alışkanlıklarımızı bir kenara itip kışa hazırlanmanın zamanı da geliyor. Giyimimiz kuşamımız derken makyajımız da bir o kadar önemli bir detay. Peki kış aylarında makyaj yaparken nelere dikkat etmeli? Hangi tonları kullanmalı, hangilerini kullanmamalı?

İşte burada en önemli kriter ten renginiz. Bu esasa göre ten renginize göre makyaj malzemesi tercih etmeniz en isabetli seçiminiz olacaktır. Biz bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için bu konuyu ele alarak detaylıca paylaşmaya çalıştık. İşte ten rengine göre malzeme seçim önerileri:

Beyaz Tenliler İçin Makyaj Önerileri

Beyaz ten, renkleri olduğundan daha ağır ve yoğun gösterdiği için beyaz tenli bayanlar hem göz makyajı seçiminde, hem de fondoten seçiminde çok koyu tonlara yönelmemelidirler. Göz makyajında baskın tonları seçebilirler ancak göz dibine kahve ile gölge kullanmalıdırlar. Kahverengi gözlüler toprak ve bakır tonlarını; mavi, yeşil ve ela renkli gözlüler ise gri, füme ve şeftalinin koyu tonlarını far rengi olarak tercih edebilirler. Göz içine siyah ya da lacivert renkte bir kalem kullanabilirler. Beyaz tenlilerin en çok dikkat etmeleri gereken husus allık kullanımıdır. Kirli bir görünüm oluşturmaması açısından çok hafif tonlarda allık rengi seçmeleri gerekmektedir. Kış aylarında daha çok toprak, bakır ve şeftali tonlarını tercih edebilirler. Yine ruj seçimi ne gelince giyeceğiniz kıyafete uygun uçuk pembe tonları ya da gül kurusu tonlarındaki rujlar tercih edilebilir.

Esmer Tenliler İçin Makyaj Önerileri

Esmer tenliler öncelikle kendi ten renkleri ile uyumlu bir fondöten seçmelidirler. Fondoteni seçerken kendi ten renkleri ile uyumlu olması konusunda titiz davranmalıdır. Göz makyajlarında toprak tonları, bakır, füme ve grinin koyu tonlarını tercih edebilirler. Eye liner iç kısımlarda ince dış kısımlara doğru ise kalın bir şekilde çekilebilir. Tercihe ve göz şekline göre göz içine siyah ya da kahverengi kalem çekilebilir. Bronz ya da şeftali tonlarında allık uygulaması yapılabilir. Esmer tenlilerin kendi cilt renkleri daha koyu olduğu için yüzlerine daha koyu maddeler sürerek kendilerini daha çok boğmamalıdırlar. Ruj olarak da daha çok şeftali ve bakır tonlarını tercih edebilirler. Kış aylarında esmer tenli bayanların gözlerini ön plana çıkartarak, allık ve rujlarında daha soft renkleri tercih etmelerini önerebiliriz.

Kış Makyajı Nasıl Yapılır? (Ten Rengine Göre)  Kış Makyajı Nasıl Yapılır? (Ten Rengine Göre)  Kış Makyajı Nasıl Yapılır? (Ten Rengine Göre)

 

 

 

 

 

 

Tüm bu önerileri dikkate alarak hazırlıklarınızı tamamlarsanız kışı keyifli bir şekilde karşılamanız kaçınılmaz olacaktır…

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.