Kantaron Yağı Sivilce İçin Kullanımı

Kantaron Yağı Sivilce İçin Kullanımı

sivilce için kullanımı olarak ele alındığında her bölgede mucizevi şekilde etkisi olduğu kanıtlanan ve son zamanlarda da kansere yönelik koruyucu etkisinin bulunduğu ve hatta kanseri yavaşlattığı bile konuşuluyor. Kantaron yağı birçok hastalığın dermanıdır. İster cilt beyazlatma için olsun ister sivilce izlerini geçirmek için olsun birçok sorunun dermanı olan bitkisel bir ilaçtır.

Kantaron yağı, kişilerin modern tıpı bırakıp, geleneksel tıpa yöneldiği son zamanlarda, kantaron yağı üretimi günden güne artmış ve insanların evinin vazgeçilmezi durumuna gelmiştir. Bin bir çeşit etkileri olan ve en etkili şifa yöntemi olan yağ, ilaçlardan daha fazla tercih edilmektedir. Herhangi bir zararlı yan etkisi olmadığı gibi, 7’den 70’e herkes için de uygundur.

İnsanlar hangi hastalığa sahip olursa olsun, kantaron yağı kullandıklarında hastalıklarını artıracak ya da onlara zararı olacak herhangi bir durum meydana gelmeyecektir. Aksine hastalık etmeni ne olursa olsun, tedavi yapan etkisiyle ve kişinin sancılarını bitiren bu kantaron yağı, evlerin vazgeçilmezi durumuna gelmiştir.

 

Kantaron Yağı Sivilce İçin Kullanımı

Kantaron Yağı İçin Sivilce İzleri

Ilıman iklimlerde meydana gelen ve özellikle son senelerde üretimi bir hayli fazlalaşan kantaron otu, kantaron yağının has malzemesidir. Her hastalığın başı olan stres, kantaron otu ile azaltılır. Stresten, ergenlik döneminden, fazla tuzlu yiyecek kullanımından ortaya çıkabilen sivilce izleri de kantaron yağı ile ortadan kalkması muhtemeldir.

Kullanımı

Sabah ile akşam olmak şartıyla günde 2 defa kantaron yağını sivilceli bölgenize sürebilirsiniz. Doğrudan güneşe çıkmayacağınız süreç içinde kantaron yağını kullanın. Bir parça pamuk üstüne damlattığınız 2-3 damla kantaron yağını, yumuşak ve dairesel bir şekilde sivilce olan bölgeye dağıtın. Bunun gerçekleşmesi için 30 dakika geçmesinin ardından yüzünüzü ılık suyla yıkayabilir veya cilt yapınıza göre bir toniklе yağdan arındırabilirsiniz.

Kantaron Yağı Sivilce İçin Kullanımı

Kantaron Yağı Hazırlanışı

Sizlere bu yazımızın devamında kantaron yağının oluşum süreci hakkında da bilgi vermek istiyoruz. Kantaron yağı, kantaron bitkilerine ait çiçeklerin güneş görülen yerde tam anlamıyla kurutulması ve zeytinyağının içerisine konularak 15-20 günlük bir zaman zarfı sonucunda ortaya çıkar. Bitkinin içerisinde yer alan bileşenler, zeytinyağının rengini kırmızıya dönüştürür ve kantaron yağının meydana gelmesine zemin hazırlayarak bitkinin şifasının zeytinyağına geçmesine olanak tanır. Yağ, yaranın üstüne sürüldüğünde, yarayı iz bırakmadan geçiren etkiye sahiptir. Özellikle yanık yaralarına yönelik birebirdir. Midesiyle alakalı sorunları olan kişiler, yağı içerek tedavisini gerçekleştirmektedir. Sivilce izlerini geçirmek için mucizevi bir besindir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.