Hangi Yüz Tipine Hangi Saç Modeli Daha Uygun

Hangi Yüz Tipine Hangi Saç Modeli Daha Uygun

Özellikle kadınlar dış görünümleri konusunda büyük bir önem verir bunun en büyük nedeni ise sosyal yaşantılarında kendilerini daha iyi hissetmeleridir. Kadınlar saçları ne kadar bakımlı ve güzelse kendilerini psikolojik anlamda iyi hissedeler. Saçlar kadınların yüzlerinde ilk dikkat çeken şeydir. Bu nedenle de hangi yüze hangi saç tipinin yakıştığının çok iyi algılanması gerekir. Yani yüzünüzle saç kesiminiz birbirini tamamlamıyorsa o zaman istediğiniz kadar çabalayın bu sizin yüzünüze yakışmayacaktır. Saç kesiminde genellikle saçın canlılığına ve sıklığına göre değişiklik yapılır. İnce ya da kalın olmaları da bir o kadar önemlidir.

Kısa Saç Modeli

Kısa saçlar genellikle saçları gür olmayan ve de kalın saçlarda sıklıkla tercih edilmesi gereken bir modeldir. Bu kesim ile kazancınız saçınızın daha kolay bir şekilde taranması şekil verilmesi ve bakımının yapılmasıdır. Kısa saçların kesiminde kulaktan 3 cm aşağıdan saçlar kesilir geri kalan bölümlerde ise düzeltmeler yapılır.

Kısa Saç Modelleri

 Küt Saç Modeli

Küt saç kesiminde boyun hizasında bir kesilme yapılmaktadır bunu tercih eden bayanların uzun boyunlu olması gerekir çünkü bu sayede saçlar daha güzel durmaktadır. Normal ve ince telli saçlara sahip olan bayanlarda bu saç modelini rahatlıkla uygulayabilir.

Küt Saç Modelleri

Katlı Saç Modeli

Bunu her tür saça sahip olan bayanlar tercih ederler ister kısa saç isterse uzun saç olabilir buradaki püf nokta saçın daha gür gösterilmesidir. Bu nedenle de saça dalgalı bir görünüm verilir.

Katlı Saç Modelleri

Asimetrik Saç Modeli

Asimetrik saç modeline baktığımızda birçok şekilde karşımıza çıkabiliyor örneğin saç ensede kısa ön tarafta ise daha uzun bırakılır buradaki amaç ise saça asimetrik bir görünüm sağlamaktır.  İnce enseye sahip olan bayanlarda daha güzel durmaktadır.

Asimetrik Saç Modelleri

Kahküllü Saç Modeli

Dileyen bayan bu modeli tercih edebilir, burada saçınızın küt veya uzun olmasının bir önemi yoktur genellikle bayanın alın çizgisinden başlayıp kaşların bittiği noktada son bulur. Bu modelin amacı yüzünüzü yuvarlak göstermektir. İsterseniz saçınızın sağ ya da sol tarafını uzun bırakabilirsiniz.

Kahküllü Saç Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.