Günlük Makyaj Yapımı ve Makyaj Teknikleri

Günlük Makyaj Yapımı ve Makyaj Teknikleri

YAPIMI ve  HAKKINDA BİLGİLER

Günlük makyaj yapımı tercihlerinde, kadınların çoğunluğu sade ve hafif makyajları tercih etmektedir. Bunun ilk sebebi, sade bir makyajın doğal görüntü oluşturacağının bilinmesidir. Ancak günlük makyaj yapımında dikkat edilmesi gereken, birkaç makyaj tekniği bulunmaktadır.

İşte günlük makyajın aşamaları ve makyajın nasıl uygulanacağına dair bilgiler:

GÜNLÜK MAKYAJ YAPIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN AŞAMALAR;

Cilt üzerinde yapılacak olan uygulama: Makyaja başlarken, makyajın temelini oluşturan taban uygulama başlangıç noktanız olmalıdır. Burada ne kadar başarılı olursanız, oluşturacağınız makyajın görüntüsü de o derece güzel görünecektir. Doğal ve günlük bir makyajın ana noktası, cildin üstünde yapılacak olan uygulamadır.

Günlük Makyaj Yapımı ve Makyaj Teknikleri

Cilde yapacağınız taban uygulamasına başlamadan önce, mutlaka cildinizi yıkamalı ve bir tonik yardımı ile cildinizi temizlemelisiniz. Daha sonra süreceğiniz nemlendirici bir krem, cildinizde yapacağınız uygulamanın daha doğal görünmesini sağlayacakır.

Uygulamaya başladığınızda, teninize en yakın renkte bir fondöten seçerseniz, oldukça doğal görünecektir. Fondöteni uyguladıktan sonra, üzerine aydınlatıcı bir kozmetik ürünü kullanırsanız, cildinizde pürüzler oluşmasının da önüne geçebilirsiniz.

Ayrıca aydınlatıcı ürünü üst dudağınızın ortasına uygulayarak, makyaj bitiminde daha dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

Günlük Makyaj Yapımı ve Makyaj Teknikleri

 

Gözlere yapılacak olan uygulama: Abartısı olmayan ve doğal bir görünüme sahip bakışlar istiyorsanız, sadece kirpiklere hafif rimel uygulaması yapmanız yeterli olacaktır. İsteğe göre gözlerin üstüne yada alt uç bölümlerine, hafif dozda siyah göz kalemi uygulaması gerçekleştirebilirsiniz.

Dudağa yapılacak olan uygulama: Dudak makyajınızı yapmaya başladığınızda, eğer günlük ve doğal bir görüntüye kavuşmak istiyorsanız ”Nude” diye adlandırılan, hafif renk tonları veya ten renginde bir ruj tercih edebilirsiniz. Biraz da olsa renk katmanın bir zararı olmayacağını düşünüyorsanız da, sezonun trend ruj renklerinden birini, tamamen makyajınızda kullandığınız renk tonlarına ve kıyafetlerinize göre seçerek, hafif bir uygulama yapmak kaydıyla kullanabilirsiniz. Böylece soft bir makyajın arasında, hafif renk katmış olacaksınız.

GÜNLÜK MAKYAJ NASIL UYGULANIR?

Makyaja başlamadan önce, cildiniz mutlaka bir tonik yardımıyla temizlemeli ve mümkünse bir nemlendirici sürerek, makyaj işlemine hazır hale getirmelisiniz.

Öncelikle cilt tipinize uygun bir fondöten kullanmanız gerektiğini tekrar edelim. Cilt lekeleriniz mevcutsa, fondöten rengini ciltte bulunan lekelere yakın bir tonda seçerek, lekeleri kamufle edebilirsiniz.

Ayrıca cilt tipinizden kaynaklı, makyaj yapacağınız bölgelerde yağlanma sorununuz varsa, bu bölgelere da hafif fondöten uygulamanızda fayda var.

Göz makyajınızda ise, sade ancak keskin bakışlara sahip olmak için, yüzünüze uyguladığınız fondötenden birkaç ton açık (en az iki ton) pudra formda parlatıcı ile, göz altlarınıza ve göz kapaklarınıza uygulama yapmanız gerekir. Göz kalemi uygulamasında ise, mümkün olduğu kadar hafif bir uygulama yapmanız doğru olacaktır.

Rimel uygulamasına geçtiğinizde, rimeli kirpiklerinize sürerken mutlaka aşağıya doğru bakarak sürmelisiniz. Böylelikle rimeli sağa sola bulaştırmaktan da kurtulmuş olursunuz. Doğal bir görüntü istiyorsanız, rimeli de mümkün olduğunca hafif bir şekilde uygulamalısınız.

Günlük Makyaj Yapımı ve Makyaj Teknikleri
Allık sürme işlemine başladığınızda, açık pembe ve şeftali tonlarında allıklar tercih etmenizde fayda var. Elmacık kemiklerinizi belli etmek için allık sürecekseniz, gülümseyerek elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarın ve tam elmacık kemiklerinin üzerine allığınızı uygulayın. Normal bir allık sürme tekniği kullanmak istiyorsanız da, allığı kulaklarınıza doğru yatay bir çizgi şeklinde uygulamalısınız.

Son olarak süreceğiniz rujun da, doğal renklerden olmasına dikkat ediniz. Açık gül kurusu, açık pembe tonları ve şeftali tonlarında bir ruj ile makyajınızı tamamlayabilir, gün içinde kullanabileceğiniz bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

Beğendiyseniz paylaşabilirsiniz Facebook Twitter Google+ Whatsapp