Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Günlük Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Her zaman sağlıklı ve güzel görünmek birkaç adımda yapacağınız günlük cilt bakımı kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Vereceğimiz günlük cilt bakımı önerileri ciltte sivilce ve akne izlerinin oluşmaması için de önemlidir. Çünkü günlük olarak temizlenmeyen ve bakımı yapılan cilt bu sorunlar ile daha fazla karşı karşıya kalır. İşte günlük cilt bakımı tavsiyelerimiz.

Cildinizin Gözeneklerini Açın 

Cildinizi temizlemek için öncelikle tüm gözeneklerin açılması gerekir. Sıcak suyun altında bir tane temizleme bezi alarak yüzünüze bastırın. Su ve buhar ciltteki gözenekleri açarak yüzdeki kir ve yağların temizlenmesini sağlar. Suyunuzun çok fazla sıcak olmadığından emin olmalısınız.

Cilt Tipinize Uygun Yüz Temizleyicisi Kullanın 

Cildinize uygun bir yüz temizleyici günlük bakım için çok önemlidir. Yüz temizleyicisini yüzünüze sürmeden önce ellerinizin temiz olduğundan emin olmalısınız.Sabun ve ılık su ile ellerinizi yıkayın. Avucunuza baz temizleyiciyi dökün ve dairesel hareketlerle 30 saniye boyunca yüzünüze temizleyici ile masaj yapın. Ilık veya sıcak su gözenekleri açıp cildi temizlerken soğuk su ise gözenekleri kapatır.

Yüzdeki Pullanmayı Önleyin

Cildinizin kuruyup pul pul dökülmemesi için doğal ürünleri kullanabilirsiniz. 2 çorba kaşığı şeker ile 2 çorba kaşığı suyu karıştırıp ince bir macun haline gelinceye kadar karıştırın. Daha sonra yarım çorba kaşığı seker daha ekleyin. Yüzünüzü 3 bölüme bölün. Önce yüzünüz sağ tarafına sonra alnınızın sol tarafına , en sonda yüzün her parçasına dairesel hareketlerle masaj yaparak sürün. Bu yüz peelinginden sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın.

Cilt Tonunuzu Dengeleyin 

Cilt tonunuzun aynı renk olması için taze limon suyuyla bakım yapabilirsiniz. 20 damla kadar taze limon suyunu sıkın. İçine parmaklarınızı batırın. Yaklaşık 10 saniye boyunca yüzünüze sürün. Limon suyu yanma yaparsa sadece 5 saniye boyunca sürün. Ilık yada sıcak su ile durulayın. Yüzünüzü kurutmayın.

Limon ve Bal ile Peeling Uygulayın 

Limonun yarsını kullanarak kesik tarafı üzerine yarım çay kaşığı bal dökün. 30 saniye boyunca yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yaparak sürün. Ilık yada sıcak su ile yıkayın. Bir havlu kullanarak yüzünüzü kurulayın.

Gözeneklerinizi kapatın

Ilık yada sıcak su ile gözeneklerinizi açıp temizledikten sonra soğuk suyu açıp yüzünüzü yıkayın. Bir buz alıp yüzünüze ve boynunuza sürerek ovalayın. Böylece açık olan gözeneklerin tekrar kir ve yağ kapmaması için tüm gözeneklerinizi kapatmış olacaksınız.

Temiz ve bakımlı bir cilde sahip olmak için günlük cilt bakımınızı mutlaka yapmalısınız.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.