Göz Farı Seçimi Nasıl Olmalı?

Göz Farı Seçimi Nasıl Olmalı?

Seçimi Nasıl Olmalı?

Makyaj ürünlerimizin vazgeçilmezlerinden olan konusunda dikkatli davranmalıyız. Çünkü gözlerimizin derisi vücudumuzun en hassas yerlerindendir ona zarar vermemeliyiz ayrıca güzel bir görünüm için de far seçmenin yollarını iyi bilmeliyiz. İşte far seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar.

Son Kullanma Tarihleri

Göz farı hakkında bilmemiz gereken en yararlı şeylerden biri son kullanma tarihlerini kontrol etmektir. Göz farının en fazla 6-12 ay arasındaki süre kullanıma uygundur. Ürünü seçmeden önce mutlaka son kullanma tarihine bakmalıyız. Bize sunulan far hediyelerinin de mutlaka tarihlerine bakmalıyız.

Hangi Tonu Kullanacağınızı Bilmelisiniz

Göz farı renklerinin size yakışıp yakışmadığı da çok önemlidir. Çünkü makyajınızın güzel görülmesi için bu şarttır. Sırf rengini beğendiniz diye denemeden göz farı satın almayın.

İdeal Göz Farını Seçin

İdeal göz farı mutlaka pahalı olan değil iyi pigmentli, yeterince yumuşak kolaylıkla kullanabilecek bir ürün olmalı. Makul bir zaman çerçevesinde de dayanıklı olması gerekir yani kalıcılığı da önemlidir. Fiyatı uygun olsa bile kötü pigmentli, ufalanan tonları olan, sert, kireçli ürünlerden uzak durmalısınız.

Cildinize Uygun Olan Ürünleri Alın

Eğer alerjik eğilimli hassas cilde ve gözlere sahipseniz ürünü alırken bu noktaları da hesaba katmalısınız. Alerjik reaksiyonları olmayan ürünleri satın almaya dikkat etmelisiniz.

Cilt Dostu Ürünleri Alın

Bazı tonların bağımlısı olduğunuz için değil cildinize zulüm yapmayan zarar vermeyen ürünleri seçin. Çok büyük markaların ürünleri bile görüldüğü gibi olmayabilir. Bu ürünleri rastgele satan insanlardan da satın almamalısınız.

Göz Kapaklarınızı Temizleyin

Farı uygulamadan önce temizleme losyonunu pamuklu küçük bir çubuğa sürüp göz kapaklarınızı temizleyin. Farı uygulayın ve nasıl durduğuna bakın. Göz farı alırken dikkat edilmesi gereken detaylar ile hem cildinizin sağlığını korumuş olursunuz hem de güzel bir makyaj ürünü elde edersiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.