Genç Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

Genç Gösteren Makyaj Nasıl Yapılır?

Eğer belirli bir yaşa ulaşmışsanız uyguladığınız makyaj trendlerini de değiştirmenizin zamanı gelmiş demektir. Daha genç ve dinç bir görünüm elde etmeniz için makyaj tarzınızı değiştirmeniz de fayda var. Bazı makyaj hatalarının da kişiyi olduğundan daha olgun ya da yaşlı göstereceğini düşünerek daha dikkatli olmanız gerekir. Size bu konuda çok işinize yarayacak bazı öneriler sunacağız. Altta yer alan detaylara bakarak makyaj tarzınızı yeniden şekillendirebilirsiniz.

Makyaj Tercihleriniz Önemli

Öncelikle makyaj tarzınız kadar makyajda kullandığınız ürünlerin de bir o kadar önemli olduğunu belirtmeden geçmeyelim. Kullandığınız ürünlerin tonları, yapıları ve uygulama şekli de sizin görünümünüzü etkileyecek unsurlar. Bunun için dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var:

  • Öncelikle ilk olarak makyajın temeli olan fondöten seçiminde dikkatli olmalısınız. Cildinizi soluk değil daha canlı gösterecek tonlarda fondöten seçmelisiniz. Daha canlı ve sarı tonları cildinizi canlı gösterecektir.
  • Fondöten seçimi kadar uygulaması da çok önemli. Hafif nemli bir sünger ile yapacağınız uygulama cildinizi daha pürüzsüz gösterecektir.
  • Kullandığınız kozmetik ürünler arasında toz ürünlere yer vermeyin. Toz ürünler genellikle yaşınızı olduğunuzdan büyük gösterir. Jel ve likit ürünler hem daha kullanışlı hem de daha ince yapılıdır.
  • Kirpiklerinizi ok ok kullanmak yerine yukarıya doğru kıvrımlı kirpikler sizi olduğunuzdan daha genç ve dinç gösterir.
  • Pudra kullanırken dikkatli olun çünkü pudralar en ufak kırışıklığı ve çizgiyi bile belirgin hale getirirler. Eğer illa ki kullanmak istiyorsanız çok ince bir tabaka halinde ve şeffaf pudralar kullanmaya özen gösterin.
  • Genç görünmenin en büyük sırrı gözaltı torbalarından kurtulmaktır. Bunları kapatmak için kullanacağınız kapatıcının tonuna çok dikkat edin. Cildiniz ile uyumlu olmalı ve cilt tonunuzun en fazla 1-2 ton açığı olmalıdır. Bu saydığımız adımlara dikkat etmeniz halinde yaşınızı daha genç göstermek çok da zor olmayacaktır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.