Gece Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Gece Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Gece Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Gece makyaj önerilerini dikkate alıp gecenin yıldızı olmaya hazır mısınız? Gece makyajında uyulması gereken kurallardan birisi günlük makyaja oranla bir tık daha koyu olmasıdır. Gece ve karanlık olmasına karşın makyajın daha fark edilebilir olması için biraz daha parlak ve koyu renkler tercih edilmelidir. Renkli rujlar tercih edilmelidir. Gece makyajının olmazsa olması güzel bir fondöten kullanmak ve cildinizi güzelce kapatmaktır. Ardından ışıltılı bir göz makyajı ve rujla geceye hazır bir hale gelirsiniz. Gece makyajında en önemli etkenlerden birisi de rujun sık sık tazelenmesi gerektiğidir. Çok güzel olan makyajınız ruju eksikliği ile gölgelenmemelidir.

Gece Makyajında Kıyafet Seçimi

Gece makyajında mevsimin önemi oldukça fazladır. Aynı zamanda gideceğiniz yer ve kıyafet tercihinizde oldukça belirleyici etkenlerdendir. Örneğin yazın gece dışarı çıkacaksanız ve renkli bir kıyafetten yana tercih kullanacaksanız makyajınızı biraz daha soft tutmanız gerekebilir. Veyahutsa daha siyah kıyafetler tercih ettiğinizde daha renkli makyajlardan yararlanabilirsiniz. yaparken kıyafet, makyaj ve saç başlı başına bir kombindir. Örneğin sade bir kıyafet seçtiniz ve sade bir saç modeli tercih etiniz böyle bir durumda makyajda abartıya kaçabilirsiniz. Ama abartılı bir kıyafet ve abartılı bir saç kullanıyorsanız mutlaka sade bir makyajdan yana tercih kullanmalısınız.

Gece Göz Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Gece dışarıya çıkarken göz makyajınızı yapmadan önce kıyafetinizi gözden geçirmelisiniz. Eğer siyah ve taşlı bir kıyafetiniz varsa soft renklerden yana tercih kullanın. Eğer sade bir elbiseniz varsa göz makyajınızı daha yoğun uygulayabilirsiniz. Yoğun bir makyaj uygulamasında işe göz üzerini kapayarak başlamalısınız. Eğer mevcutta göz bazınız yoksa çok az bir miktar fondöten kullanarak göz makyajı için göz kapaklarınızı hazırlayınız. Göz pınarlarına uygulamanız gereken renk oldukça açık olmalıdır. Ardından canlı bir renk tercih ederek kirpik bitiminden kaşa doğru dağıtarak uygulama yapın. Makyajı yaparken her hareketin ardından kullanılan ürün mutlaka dağıtılmalıdır. Gece makyajının olmazsa olmaz ayrıntısı eyelinerdır. Eyeliner çekerken fırçanızı ya da kaleminizi kirpik dibine yaslayarak çekerseniz oldukça kolay ve pürüzsüz bir şekilde uygularsınız. Ardından kirpik bitimine ulaşıldığında yukarı doğru hareketler yaparak uygulamanızı tamamlamanız gerekmektedir.

Gece makyajında gözü vurgulayan sihirli dokunuş siyah farla göze gölgelendirme yapmaktır. Eyeliner kuyruğu üzerine uygulanan siyah far daha sonra göz çukuru devamında üçgen bir manevrayla devam ettirilir. Sürülen gölge dağıtma fırçası yardımıyla olduğu bölgede dağıtılır.

Gece makyajında çarpıcı gözlere sahip olmak istiyorsanız kullanmanız gereken materyallerden birisi de takma kirpiklerdir. Takma kirpik uygulaması oldukça önemlidir. Nasıl kullanılması gerektiğini bilmiyorsanız şayet uzman birinden yardım almalısınız. Siyah bir far yardımı ile kirpik dipleri koyu hale getirilir. Bu işlem gözlerin iri görünmesine ve vurgulanmasına neden olacaktır. Daha sonra yapılacak işlem ise kaşların belirginleştirilmesidir. Tene ve kaş rengine uygun kaş farı ya da kalemi ile kesik kesik boyayarak kaşa şekil verilir. Yapılacak en son işlem rimelle göz makyajının bitirilmesidir.

Fondöten Seçimi

Gece makyajında fondöten kullanırken gündüz makyajından farklı olarak biraz daha koyu tutulmasıdır. Bunun nedeni gece boyu yüzde kalabilmesidir. Aşama olarak ilk yapılan işlem fondöten sürmektir. Bunu dilerseniz elinizle dilerseniz de fırça ya da süngerle yapabilirsiniz. Fondöten kas yönüne doğru uygulanması gereken bir boyadır. Böylece hem yüze masaj etkisi hem de daha kolay emen bir cilt yapısı hazırlanmış olur. Daha sonra yapılacak olan işlem göz altılarının aydınlatılmasıdır. Gözaltları ciltten en fazla 1 ton açık olmalıdır. Fazla ön plana çıkması makyajın tabii olmasını engelleyecektir. Gözaltına uygulanan beyaz dudak kenarlarında da uygulanmalıdır. Bu şekilde sürülen ruj ön plana çıkacaktır. Gece makyajında fondöten uygulamasının ardından yanakları ve burnu gölgelendirme işlemine tabi tutmalısınız. Elmacık kemikleri ve dudak arasında kalan kısma doğru bu işlem yapılır. Burun için ise dikey olarak yanlardan düz bir çizgi çekilir ve ardından dağıtma fırçası yardımı ile çok fazla yaymadan uygulamanın yapıldığı kısımda gölgelendirme tamamlanır.

Ruj

Dilerseniz koyu dilerseniz de açık renkli olarak uygulama alanı olan ruj tamamen kişisel tercihlere kalmıştır. Dudak çerçevesi çizerken dudağınız küçükse dışarıdan büyükse iç kısımdan yapmalısınız. Ruj uygulamasını yapmaya hazır hale gelen dudağa dilediğiniz rengi kullanabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.