Gebelikte Cilt Bakımı

Gebelikte Cilt Bakımı

Gebelikte

Gebelik döneminde meydana gelen değişimler sonrasında anne adayları kendilerini çok farklı hissetmeye başlarlar. Özellikle de ciltte meydana gelen değişimlere karşı önlem alınmaması sonrasında ise gebelik dönemi ardından kötü bir görüntü meydana gelmektedir. Böylesine bir şeyin olmasını engellemek için konusuna gerekli olan özenin gösterilmesi gerekiyor. Bunun için de öncelikli olarak bu dönem nemlendirici kullanımı büyük önem taşıyor. Ancak bu nemlendiricilerin kimyasal içerikli olmaması, anne ve bebek sağlığı açısından önemlidir.

Hamilelik döneminde cilt normalden çok daha yağlı bir hale bürünür. Ve yağlı bir ciltte her zaman siyah noktalar ve sivilcelenmeler meydana gelir. Bunu engellemek için de ciltteki fazla yağı alan doğal tarzda sabunların kullanılması gerekiyor. Gebelik döneminde en fazla sorun yaşanılan durumlardan bir diğeri de çatlaklar. Göbek ve meme ucunda bölgesinde meydana gelen çatlaklar ise gerek görüntü açısından kötüdür gerekse meme ucunda yer alan çatlaklar annelere oldukça acı verir. Bu durumda gebelikte cilt bakımı yapılırken bu bölgelere özel olarak üretilmiş olan kremler arasından seçim yapmak gerekiyor.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.