Eyeliner Nasıl Daha Dayanıklı Olur?

Eyeliner Nasıl Daha Dayanıklı Olur?

Eyeliner Nasıl Daha Dayanıklı Olur?

Bildiğiniz gibi bu yıl buğulu göz makyajı oldukça moda, birçok kadın tarafından oldukça benimsendi. Günlük yaptığımız makyajımızın dahi vazgeçilmez bir parçası oldu. Buğulu bakışlara sahip olmanın püf noktası ve derinlik katabilmek için kullanacağımız en önemli makyaj malzemesi ise eyeliner.

Eyeliner’i kullanırken zaman zaman çileden çıkabiliyoruz. Yüzümüze, gözümüze bulaştırabiliyoruz. Gün geliyor eyeliner sürerken adeta bizim sabrımızı deniyor. Bazen ince, bazen de kalın oluyor bir türlü ayarlayamıyoruz. Kuyruk kısmını istediğimiz şekilde yapamıyoruz ve işin uzmanı da değilsek zaten bıkıp, usanıyoruz.

Bu işinde bir pratiği var ve bunları öğrenmemiz gerekiyor. Bizde başarabiliriz ve bizde diğer kadınlar gibi güzel gözlere kavuşabiliriz: Öncelikle yapılması gereken el becerinize uygun olan eyelıner’ ı bulmak. Likit eyeliner kullanırken sıkıntı çekiyorsanız, kalem şeklinde olan eyelıner ile başlayabilirsiniz. Eyeliner uygularken çok fazla neden oluyorsanız, göz kapağınıza makyaj bazı uygulayabilirsiniz. Böylelikle daha düzgün ve daha kalıcı olacaktır.

Sürme işlemine gözün orta kısmından başlamayın. Eyeliner sürmeye göz pınarı kısmından başlayarak kesik, kesik hareketlerle sona kadar devam edin, daha sonra kesik çizgileri birleştirerek tamamlayın. eyeliner uygulamasını yaparken göz kapağınızın gergin olmasına dikkat edin, aksi takdirde uyguladığınız kısımlarda dalgalanmalar oluşur.

Her şeye rağmen sürerken zorlanıyorsanız, kaşık ya da bant yardımıyla eyeliner’ı çekebilirsiniz. Bunlardan herhangi birisini göz kapağınıza koyarak rahatlıkla sürebilirsiniz. Eyeliner sürme esnasında acemi iseniz yakınınızda kulak pamuğu ve temizleme sütü veya toniği bulundurmalısınız. Birkaç denemeden sonra emin olun ustalaşacaksınız.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.