En Trend Ruj Renkleri ve Doğru Ruj Seçimi

En Trend Ruj Renkleri ve Doğru Ruj Seçimi

En ve Doğru

Her sezon çok fazla değişen ve kendini yenileyerek, farklı trendlerin ortaya çıktığı kozmetik sektöründe, kadınların en çok kullandığı kozmetik ürünü rujlar da, uzmanların her sezon yaptığı öneriler ve açıklamalar doğrultusunda değişmektedir.
Kadınların makyaj yaptıklarında, en basit kullanılan kozmetik olarak gördükleri rujun da, aslında tamamen kıyafete ve yapılan makyaja uygun olarak kullanılması gerekmektedir. Örneğin pastel bir makyajın altına, parlak bir ruj sürmek tamamen mantık dışı olacaktır.
Bu yüzden renklerin birbiriyle doğru geçişler ve dokular sağlaması açısından, rujda da renk ve dokunun önemi oldukça büyüktür. Uygulanması kolay görünse bile, doğru seçimlerin yapılması oldukça önemlidir.

Neye Göre Seçilmelidir?

En trend ruj renkleri içinden seçmek önemli olduğu kadar, mevsimine uygun renkleri seçmekte çok önemli bir detaydır. Yazın daha fazla tercih edebileceğiniz renkler, şeftali, pembe ve buna benzer hafif tonlar olabilir. Kış mevsiminde ise, koyu renklerin ve ayrıca kırmızı, mart kırmızı, patlıcan moru ve koyu kahve gibi en trend ruj renkleri seçilmelidir.
Ruj seçimi yaparken, rengin teninize uygun olup olmadığını öğrenmenin yolu ise çok kolaydır. Eğer ki tester rujlar mevcut ise, bu rujları el bileğinizde deneyerek, cildinize uygun olup olmadığına karar verebilirsiniz. Tüm renklerin vücut yapısında en iyi anlaşılacağı yerin, el bileği iç bölümü olduğunu belirtelim.
Ayrıca popüler renklerden birini tercih ediyorsanız, ayna karşısında ruju dudağınızda deneyince, gözlerinizin uyum sağladığını ve daha anlamlı, daha parlak bakışlara sahip olduğunuzu farkedersiniz. Bu da ruj seçim yöntemlerinden bir diğeridir.
Bu konuda size yardımcı olarak tüyolar vermemiz gerekirse, açık ten rengine ve açık göz rengine sahip kadınların, rahatça pembe veya kırmızı tonlarını kullanabileceğini belirtelim. Koyu ten rengi ve koyu göz rengine sahip olan kadınlar ise, daha sade ve pastel tonları tercih etmelidir. Bu renklere ek olarak, koyu kırmızı, bordo ve koyu kahve tonları da, koyu tenli kadınların kullanabileceği renkler arasında bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kumral tenli kadınlar da, şeftali ve kırmızı rengin tonlarını kullanarak hoş ve stil bir görüntüye kavuşabilirler.

En Trend Ruj Renkleri ve Doğru Ruj Seçimi
Unutmamak gereken şeylerden biri de, sırf trend ürün diye her renk ruj almanın bir anlamı olmadığıdır. Alınacak olan ürünün cilt ve göz rengiyle uyum içinde olması, trend bir renk olmasından çok daha önemlidir.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.