Dudak Üstü Kırışıklığı Nedenleri ve Doğal Maskeler

Dudak Üstü Kırışıklığı Nedenleri ve Doğal Maskeler

Nedenleri ve Etkisi Kanıtlanmış Doğal Maskeler

Yaş ilerledikçe dudak üstü ve çevresinde oluşmaya başlayan kırışıklıklar erken evrede tedavi edilmezse çok çabuk artar. Dudak üstü kırışıklıklarınız belirginleşmeye başladı ise sizlere bir dizi tavsiyelerde bulunacağız.

Dudak Üst Kırışıklığı Nedenleri

Dudak üstü kırışıklıklarının nedenleri arasında yanlış epilasyon ilk sıradadır. Çok sık tekrarlanan ağda türü epilasyonlar dudak üstünde ağır tahribatlar yaparak kırışıklıkların çok erken oluşmasını sağlar.
Bir diğer nedende uyuma pozisyonudur. Yüz üstü uyumak cildin ve dudakların yastıkla teması, zaman içinde kırışıklıklara neden olur. Bu etkeni ortadan kaldırmak için sırtüstü yatmak veya ipek yastık kullanmak gerekir.
Kırışıklıkların kaçınılmaz nedeni ise yaşın ilerlemesidir. Günümüzde bütün bu nedenlere bağlı kırışıklıklar artık çözümsüz değildir. Sizler için dudak çevresi kırışıklıklarında etkili doğal tarifler hazırladık.

Dudak Üstü Kırışıklıklarına Doğal Kürler

Zeytinyağı

Evet, yanlış okumadınız zeytinyağı. Dudak üstü kırışıklıklarında en etkili ürünlerin başında gelen zeytinyağını (sızma zeytinyağı) günlük olarak dudak çevresine uygulayarak kırışıklıkların açılmasını sağlayabilirsiniz.

Salatalık Mucizesi

Salatalık su deposu olduğu için cilde nem kazandıran ürünlerin başında gelir. Bu maskeyi düzenli kullanmanız halinde derin kırışıklardan bile kurtulabilirsiniz.
Malzemeler
1 salatalık
1 yumurta beyazı
1 yemek kaşığı zeytinyağı
Yapılışı
Bu maskenin püf noktası salatalığın soğuk olmasıdır. Salatalığı dilimleyin, yumurta akı ve zeytinyağını çırpın ve salatalık dilimlerini bu karışıma batırarak kırışıklıkların üzerine yerleştirin. 30-40 dakika beklettikten sonra salatalıkları alarak cildinizi ılık su ile durulayın.

Sütün Olumlu Etkilerini Kendi Gözlerinizle Görün

Süt, cilt ve beden sağlığı açısından oldukça önemlidir. Dudak üstü kırışıklığı için kullanılan doğal tariflerde fazlasıyla kullanılır. Süt maskesini düzenli uygularsanız sonucu net bir şekilde fark edersiniz.
Malzemeler
1 yeme kaşığı salatalık suyu
1 yemek kaşığı süt
Yapılışı
Malzemeleri minik bir kapta karıştırarak önceden temizlemiş olduğunuz yüzünüzün tamamına uygulayın. Karışım yüzünüzde kuruduktan sonra bir kez daha uygulayın, bu işlem üç kat şeklinde uyguladıktan sora yüzünüzü yıkayın. Sonuç olarak yüzünüzün tamamındaki sıkılık ve gerginlik sizleri şaşırtacaktır.

Avokado 

Dudak üstü ve dudak çevresi (gülme hattı) kırışıklıklarında kesin etkisi olan bir diğer maskemizde ise sihirli meyve avokadodan yararlanıyoruz.
Malzemeler
1 olgun avokado
2 damla argan yağı
Yapılışı
Olgunlaşmış bir avokadonun içini püre haline getirerek 2 damla argan yağı damlatarak karıştırın. Ardından dudak üstüne uygulayarak 25-30 dakika beklettikten sonra soğuk su ile temizleyin.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.