Doğru Rimel Makyajı İçin Birkaç İpucu

Doğru Rimel Makyajı İçin Birkaç İpucu

Kadınlar makyajda öncelik olarak bakışlara önem verirler. Etkileyici bakışlara sahip olmaya yardımcı olan ürününe değinelim; rimel.

Doğru

Rimel, makyaj konusunda hem abartmayı seven hem de sadelikten yana olanların vazgeçilmezidir. Fakat rimelin kullanımında bazı sorunlarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Topaklanma, akması, kirpiklerin birbirine yapışması sorunları. Her makyaj malzemesinde olduğu gibi rimelin de kullanımının bazı ince noktaları var tabi ki.

Öncelikle rimel seçiminize dikkat etmeniz gerekiyor. Mesela kirpiklerinizin daha koyu, daha dolgun veya daha kıvrık olmasını tercih ediyorsanız rimel tercihinizi buna göre yapmalısınız. Her rimel, her marka veya her fırça aynı etkiyi yaratmıyor sonuçta.

Günün sonuna doğru rimelinizin etkisini kaybetmesinden, akıp göz altlarınızı siyah göstermesinden şikayetçiyseniz bunun için suya karşı dayanıklı rimel kullanmalısınız. Bunun içinde size waterproof rimel kullanmanızı tavsiye ediyorum. Fakat bilmeniz gereken bir şey daha var; her makyaj temizleyici bu tarz rimelleri çıkarmada etkili olmuyor. Bu rimel için etkili olan temizleyici kullanmalısınız ki kirpikleriniz zarar görmesin.

Rimel sürerken kirpiklerin birbirine yapışması sorunu! Çoğumuzun yaşadığı sorunlardan biri daha. Rimel sürmeden önce kirpiklerinizin düzgün olmasına dikkat edin. Kirpik tarağını duymuşsunuzdur. Bunun için kirpik tarağı kullanabilirsiniz. Bununla uğraşmak istemeyebilirsiniz. Peki taraklı rimel fırçalarını biliyor musunuz? Kirpiklerinizin yapışmasından şikayeçiyseniz taraklı fırçaları tercih edebilirsiniz.

Topaklanma sorununa gelirsek, tabi ki yine topaklanmayı önleyici rimel seçimleriniz önemli fakat sürme şekliniz daha önemli. Kirpiklerinizin kökünden ucuna doğru yavaşça, bastırmadan ve biraz bekleyerek kat kat sürmenizi öneriyorum. Eğer hala topaklanma sorunu yaşıyorsanız sorun sizde değil rimelinizde! Farklı rimeller deneyin.

Rimel sürmenin dışında bir tavsiyem daha olacak size. Rimelinizi daha uzun süre kullanabilmeniz için. Çoğunuzun yaptığı hata şu ki; rimel fırçanızı birkaç kezden fazla tüpe batırmak. Bunu yaptığınızda rimel tüpünün içinde daha fazla hava girmesine neden oluyorsunuz ve bu yüzden de rimeliniz daha kısa sürede kuruyor. Sakın bu hataya düşmeyin. Fırçanızı bir kere batırıp sağa sola çevirmeniz fırçanız için yeterli boyayı alacaktır. Rimelinizi daha uzun süre kullanmanız için bunu da göz önünde bulundurmalısınız.

Rimel Makyajı hakkında verilebilecek önemli ipuçlarından birkaçı. Bunlara dikkat ederseniz istediğiniz ve etkileyici kirpiklere sahip olabilir ve düzgün bir makyaj yapabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.