Dermaroller İle Yüz Gençleştirme

Dermaroller İle Yüz Gençleştirme

Son zamanlarda adını sık sık duymuş olduğumuz dermaroller yüz gençleştirme işlemi gerek kişilerin evlerinde kendilerinin uygulayabilecekleri gerekse de bir güzellik merkezine giderek uygulatabilecekleri bir yüz gençleştirme uygulaması olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu uygulamanın sadece güzellik merkezlerinde değil de evde de yapılabiliniyor olması ise en dikkat çekici yanı olmaktadır. Peki dermaroller cilt uygulaması nedir ve nasıl uygulanır?

Dermaroller denilen aletin uç kısmı silindir şeklinde olup üzerinde ise kullanılacak bölgeye göre adet sayısında değişiklik gösteren mikro iğnecikler bulunmaktadır. Cilde temel cilt bakımı uygulaması yapıldıktan sonra dermaroller aleti ile cilt üzerinde ufak delikler açılmaktadır. Açılan bu delikler hem cilde bir uyaran göndermektedir yara aldığına dair hem de cilde uygulanacak olan vitaminlerin cilt altına daha iyi bir şekilde ulaşmasını sağlamaktadır. Uyarı alan cilt bir taraftan kendi içerisinde kolojen üretmeye başladığı gibi bir yandan da alınana takviye vitaminleri işleme sokmaya başlamaktadır. Böylece cildinizde yüz gençleştirme uygulaması yapılmaktadır.

Dermaroller

Dermaroller

Dermaroller uygulamasında kişilerin aklında kalan soru ise mikro iğneciklerin uygulama esnasında çok acıtıp acıtmadığı ve uygulama sonrasında ciltte kanama ve yaranın oluşup oluşmadığıdır. Öncelikle dermaroller uygulaması yapılırken krem uyuşturucu kullanıldığı için uygulamayı yaptıran kişi herhangi bir ağrı ya da acı duymamaktadır. Uygulama esnasında ise uç kısmı iğneli bir silindi kullanıldığı için biraz kanama olacaktır ancak bu dediğimiz gibi iğne batması gibi minik kanamalardır.

Dermaroller yüz gençleştirme uygulaması güzellik merkezlerinde yaptırabileceğiniz gibi bu uygulamayı kitini alarak evde kendinizde yapabilirisiniz. Ancak dermaroller yüz gençleştirme uygulamasını evde yapmadan önce cilt doktorunuza danışmanızda fayda olacaktır. Ayrıca Dermaroller yüz gençleştirme kitini sadece güvendiğiniz yerlerden ya da doktorunuzun size önermiş olduğu yerlerden almanızda da fayda vardır.

Kaynak: Estetik Merkezi

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.