Çok İlginç Güzellik Önerileri

Çok İlginç Güzellik Önerileri

Çok İlginç Güzellik Önerileri

Her zaman bakımlı ve güzel görünmek isteriz. Bunun için yeri gelir tonlarca para harcarız, yeri gelir evde doğal uygulamalar yaparız. Ancak bu güzellik önerileri, her yerde duyamayacağınız, faydalı ve ilginç öneriler. Sağlığa bir zararı olmayan bu önerileri, denemekte fayda var.

Saçlarınıza Parfüm Sıkın

Saçlarınıza bir miktar parfüm sıkarak, bir saç fırçası yardımı ile, dipten uca doğru tarayarak kokuyu dağıtın. Gün boyunca harika kokacaksınız.

Uçuşan Saç Tellerini Yatırın

Saçlarınıza sprey uyguladıktan sonra, sprey kutusunu yatay duruma getirip, saçlarınızın üzerine baskı uygulayın. Silindir sprey kutusu, başınızın formuna uyum sağlayacak ve spreyin tamamını saçınızda hapsederek, uçuşmasını ve elektriklenmesini engelleyecektir.

Saç Spreyini Fırçanıza Sıkarak Uygulayın

Banyodan sonra saçlarınızı iyice kurutun. Saçlarınızı tarayacağınız fırçanın üstüne, çok az sprey sıkarak saçlarınızı tarayın. Böylelikle sprey saçınızda sertleşmeye sebep olmayacak. Saçlarınızın gün boyunca hacimli ve parlak duracak.

Makyajınız Aktıysa Kulak Pamuğu Kullanın

Makyajınız aktı ve yeniden tazelemeye zamanınız yok. Bu durumda, yanınızda bulunduracağınız kulak pamuğu ile, makyajınızın akan bölümlerini rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

Kırılan Tırnağı Koparmayın

Tırnaklarınız gün içinde yaptığınız işler nedeniyle kırılabilir. Ancak kırılan tırnağınızı koparmak yerine, hafif japon yapıştırıcısını kırılan yere damlatarak, tırnağınızı kurtarabilirsiniz. Üzerinde oluşacak kırık izini yok etmek için, koyu renkli ojelerden iki kat sürmeniz yeterli olacaktır.

Tırnaklarınıza Kayısı Yağı Kullanın

Tırnağın etrafında zaman içinde ölü deri oluşur ve sertleşerek tırnağı çevreler. Buna halk arasında şeytan tırnağı denir. Bu durumun oluşmaması için, tırnaklarınızın diplerine (ölü derilerin oluştuğu bölgelere) birkaç damla kayısı yağı damlatabilirsiniz.

Vücudun Kuruyan Bölgelerine Pişik Kremi Sürün

Vücudun en çok çatlayan ve kuruyan bölgeleri, dirsek, diz ve ayak topuklarıdır. Bu bölgeleri yumuşatmak için, pişik kremi kullanabilirsiniz. Pişik kremini kuruyan ve çatlayan bölgelere yoğun bir tabaka olarak uygularsanız, çok geçmeden çatlaklarınızın kaybolduğunu göreceksiniz.

Sivilceleriniz İçin Çözüm Diş Macununda

Vücudunuzun herhangi bir bölgesinde oluşan sivilcenizin üzerine, bezelye büyüklüğünde diş macunu uygularsanız, sivilcenin yağını emecektir. Böylelikle sivilcenizin büyümesi duracak ve kısa sürede kuruyup kaybolacaktır. Sürdüğünüz diş macununu bekletme süresini 15 dakika olarak ayarlayabilir, sonrasında yıkayabilirsiniz.

Bacaklarınız İçin Tıraş Köpüğünüz Bittiğinde

Tıraş köpüğü yerine saç kremi kullanmanızı öneriyoruz. Saç kremi, tüylerinizi yumuşatır ve tıraşı kolaylaştırır. Böylelikle bacaklarınız ipek gibi bir yumuşaklığa kavuşacaktır.

Cildinizi Parlatmak İçin Kabartma Tozu Kullanın

Herhangi bir sebeple, cildinizde çizgiler oluştuğunda, banyo lifinizin üzerine dökeceğiniz , bir miktar kabartma tozu bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Kabartma tozunu lifin üzerine döktükten sonra, cildinizi iyice ovalayın ve sonrasında durulayın.

Çok İlginç Güzellik Önerileri

Göz Kaleminizi Buzlukta Dondurun

Göz kaleminizin ucu, uygulama yaptığınız sırada dağılabilir ya da kırılabilir. Bu durumun önüne geçmek için, hazırlanmadan 15 dakika önce, göz kaleminizi buzluğa koyun ve bekletin. Çıkardığınızda ucu oldukça sert olacak ve rahatlıkla göz kaleminizi uygulayabileceksiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.