Cilt Sarkmalarını Dert Etmeyin

Cilt Sarkmalarını Dert Etmeyin

CİLT SARKMALARINI DERT ETMEYİN 

Zaman içinde yaşın ilerlemesiyle beraber ciltte sarkmalar oluşur. Kadınların bu ortak sorunu 35’li yaşlarda başlar. Yaşla beraber zararlı güneş ışınları, fazla kilo, hızlı kilo kaybı, yanlış kozmetik ürünlerinin kullanılması da cildin sarkmasına neden olur. Cildin sarkmasıyla yüzde kırışıklıklar da artar. Evde cilt sarkmaları için uygulayabileceğiniz doğal maskeler sarkmaları geciktirir. Genç görünmenizi sağlar.

DOĞAL ÇÖZÜMLER  

Yumurta Akı Maskesi 

yumurta akı maskesi
Yumurta akı cildi besler ve nemlenmesini sağlar. Bir yumurtanın akını iyice çırpın. Daha sonra yüz ve boyun bölgesine sürün. Yaklaşık 20 dakika beklettikten sonra soğuk su ile iyice yıkayın. Ardından nemlendirici krem kullanabilirsiniz. Bu maskeyi haftada 2-3 defa uygulayabilirsiniz.

Limon Maskesi 

limon maskesi
C vitamini deposu olan limon kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur. Taze limonun suyunu çıkarıp cilde hafif masaj  yaparak uygulayın. Ciltte en az 5-10 dakika beklemelidir. Daha sonra yıkayabilirsiniz. Günde 1 defa uygulanabilir.

Salatalık Maskesi 

salatalık maskesi
Salatalık cildi nemlendirir ayrıca canlandırır. Bir salatalığı ezerek suyu çıkartılmalıdır. Çıkan suyu cilde sürün ve kuruyana kadar bekleyin. Daha sonra yıkayın. Günde 1 defa uygulanabilir.
Bir diğer öneri ise bir yumurta akı, yarım çay kaşığı E vitamini yağı, 2 yemek kaşığı salatalık suyunu karıştırın. Bu maskeyi yüzünüze ve boynunuza uygulayıp 15 dakika bekleyin. Ardından yıkayın. Haftada 1 defa uygulanabilir.

Maya Maskesi 

maya maskesi
Bir yemek kaşığı maya ile yarım çay bardağı sütü karıştırın. Krem kıvamına gelen maskeyi cilde uygulayın. 20 dakika bekleyin. Ardından su ile yıkayın. ( Cildiniz kuru ise bu maskaye bir çay kaşığı doğal zeytinyağı ilave edilebilir. Yağlı ciltler ise 3-5 damla limon ilave edebilirler. )

Domates Maskesi 

domates maskesi
Domatesin asidi cildi sıkılaştıran bir özelliğe sahiptir. Bir domatesin suyunu sıkın. Bu suyu cilde 5 dakika masaj  yaparak uygulayın. 40 dakika sonra su ile yıkayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.