Cilt Lekelerine Kesin Çözüm

Cilt Lekelerine Kesin Çözüm

Cildimiz, canlı hücrelerden meydana gelen dokular olduğu için cilt sağlığına özen göstermeli ve sağlıklı bir cilde sahip olmalıyız. Cildimize özen göstermediğimizde, cilt üzerinde bulunan, cildimizin hava almasını sağlayan gözeneklerin tıkanması ile canlı hücreler ölü hücrelere dönüşerek cildimiz üzerinde lekeler, siyah noktalar, benekler oluşturur.  Bunların içerisinde en dikkat edilmesi gereken cilt sorunu  cilt lekeleridir. Cilt lekelerinin oluşmasında gözeneklerin tıkanmasının dışında bir çok farklı neden vardır. Bu nedenler; genetik ve kalıtım, kullanılan tıbbi ilaçların ve kimyasalların vücuttan atılmadan birikmesi, yaz aylarında güneşe uzun süre maruz kalınmasına bağlı olarak cildin özelliğini kaybetmesi, doğal olmayan bronzlaşma yöntemlerinin çok sık kullanılması gibi sebeplerdir. Bu sebepler yüzümüzde, kollarımızda, bacaklarımız da, vücudumuzun her yerinde boyutu ve şekli değişen cilt lekeleri oluşturur. Cilt lekelerinden kurtulmak için farklı yöntemler vardır. Bu yöntemlerin bir kısmı cilt lekelerine kesin çözüm olurken bir kısmı da uzun süreli uygulamalar ile cilt lekelerine çözümdür.

Cilt Lekelerine Karşı Tedavi Yöntemleri

1 ) Doğal bitkiler; doğada bulunan doğal bitkileri kullanarak yapacağınız kürler ile cilt lekelerine kesin çözüm bulabilirsiniz. Bu kürleri kullanarak cildinizde bulunan lekelerin yanında akneler, sivilceler, siyah noktalar gibi istenmeyen cilt sorunlarından doğal yöntemler ile kurtulabilirsiniz. Cilt lekelerine kesin çözüm olan bu kürleri uyguladığınızda, cilt lekelerinin bulunduğu bölgedeki derinin kendiliğinden soyulması ile cildinizi yenilemiş ve lekelerden kurtulmuş oluyorsunuz.

2 ) Kimyasallar, asitler: Cilt bakım merkezleri tarafından uygulanan bir yöntem olan kimyasallar ve asitlerin peeling yöntemi ile uygulanması lekelerin bulunduğu alanın doğal olmayan yöntemler ile soyularak cilt lekelerinden kurtulmanız sağlanmaktadır. Sağlık açısından riski bulunmayan, cilt lekelerine kesin çözüm olan bu  yöntem olan kimyasalların kullanımı kimyasal ilaçlara karşı alerjisi olan kişilerde  uzun vadede cilt hücrelerinin kendisini yenilemesini yavaşlatabilmektedir. Bu nedenle bu yöntemi uygulattırmadan önce alerjinizin olup olmadığını kontrol ettirmelisiniz.

3 ) Lazer uygulamaları:  Cilt lekelerine kesin çözüm olarak cilt bakım merkezlerinde kullanılan lazer uygulamaları ile cilt lekelerinizin bulunduğu bölgedeki deri lazer etkisiyle kendiliğinden soyulmaya başlıyor. 3 gün içerisinde tamamen soyulan deriniz bir yandan da kendini yeniliyor. Bu sistem 2 seansta  cilt lekelerinden kurtulmanızı sağlıyor. Cilt lekelerine kesin çözüm olan lazer uygulamaları her bireyde aynı etkileri göstermese de bazı yan etkilere sahiptir. Deri yüzeyinde kızarma, kabuklanma, kaşınma, yanma hissi gibi yan etkileri belirli bir süre devam ettiğinden dikkatli olmanız gereklidir.

4 ) Mezoterepi ile doğal yenilenme: Bu yöntem ile cilt altına sıvılaştırılmış vitamin ve mineral enjekte edilerek cildin kendini doğal olarak yenilemesi sağlıyor. Soyulan deri ile cilt lekeleri de soyularak ortadan kalkıyor, deri kendini yenileyerek lekesiz bir cildiniz oluyor.

5 ) Cilt kremleri: Bazı cilt lekelerinden, uygulanan tedavi sonucu kurtulabiliyorsunuz.  Dermatologların önerdiği cilt kremlerini kullanarak cilt lekelerinden kurtulabilir ve sağlıklı ciltlere sahip olabilirsiniz.

6 ) Limon maskeleri: Limonun asidik özelliği ile cilt gözeneklerinin genişlemesi, cildin kendini yenilemek zorunda hissetmesi ile hem sağlıklı bir cilde sahip olabilir hem de cilt lekelerinizden kurtulabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Guatr İçin Hangi Doktora Gidilir? isimli makalemizde guatr için hangi doktora gidilir ve guatra hangi bölüm bakar hakkında oldukça faydalı bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.